banner166

Çocuklar bu işin farkında ya siz  ‘’Sağlıklı Yaşam’’

Van Edremit Ş.J.Yarbay Yusuf Turgut ilköğretim okulunda, Çizimleri minik öğrenciler tarafından yapılan bulaşıcı hastalıklar, obezite, anne ve çocuk sağlığı, çevre sağlığı ve toplumda sıklıkla görülen daha birçok hastalıklarla ilgili resimler çizildi.

Çocuklar bu işin farkında ya siz  ‘’Sağlıklı Yaşam’’

Resim, çocuğun iç dünyasının kâğıtlara dökülmüş hâlidir. Bu hâl dünyanın en güzel duygusunu anlatarak, pembe hayallerini minicik dünyasında barındırarak yapmış oldukları sağlıklı yaşam resim yarışmasında duygularını itinayla kâğıda döktüler.

Ş.J.Yarbay Yusuf Turgut ilköğretim okulu  öğrencileri tarafından sağlıklı yaşam adı altında kendi düşüncelerini yaptıkları resimler sergilediler, Çizilen her bir resim çocuğun kendi duygu düşüncelerini yansıtarak çevreye, Anne ve Babalar mesaj verdiler, Sağlıklı yaşam çerçevesinde gerçekleştirilen resimler toplumda sıklıkla karşılaşılan, kişisel hijyen, beslenme, anne sağlığı, çevre sağlığı, , diş sağlığı, , bulaşıcı hastalıklardan korunma, ve diğer sağlık konularında yazılı olduğu broşürler elle yazıldı. Amaçlarının sağlığa yönelik farkındalığını artırmak ve bilinçlendirmek olduğu belirtildi.


 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep agaç
zeynep agaç - 2 yıl Önce

ellerinize saglık işime yaradı