Çocuklara yönelik sosyal etkinlikler devam ediyor

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi çocuklara yönelik sosyal etkinliklerine devam ediyor.

Çocuklara yönelik sosyal etkinlikler devam ediyor

İpekyolu Belediyesi, çocukların açık alanlarda kontrollü bir şekilde sosyal mesafe kurallarına uyarak vakit geçirebilmeleri ve eğlenmeleri amacıyla sosyal etkinlik düzenledi. İpekyolu Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatlarıyla, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçenin kırsal mahallelerinden Dereüstü, Aşağıçitli, Yalınağaç ve Baklatepe’de çocuklara yönelik sosyal etkinlik düzenlendi.

Sosyal etkinlikte korona virüs tedbirleri kapsamında mesafe, maske ve hijyen kurallarına da dikkat edildi. Mahallelerde belirlenen alanlarda toplanan minikler canlı müzik, palyaço gösterileri ve sahne şovları ile doyasıya eğlendi. Çocuklar ayrıca belediyeye ait müzik sistemli araçlarda sahne alarak dans etti. Aynı zamanda etkinlikte çocuklara dondurma ikram edildi.

Etkinlikte İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmettin Akarslan da çocukları yalnız bırakmadı.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşil, temiz ve düzenli yaşam alanlarımız olsun.
Yeşil, temiz ve düzenli yaşam alanlarımız olsun. - 2 ay Önce

Belçikalı bilim adamları yaptıkları araştırma ile yeşil alanların, çiçek ve temiz ortamların çocukların zeka seviyesini arttırıp psikolojik sorunları azalttığını tespit etti. Her mahalleye birer yeni park, millet bahçeleri, sahil bandı ve yeşil kuşak ile sağlığımızı, çevremizi ve doğamızı geri kazanabiliriz. Çevre, doğa, yeşil alan duyarlılığımız ve bu yöndeki yatırım ve hizmetlerimiz çok ama çok artmalı.