ÇOCUKLARIN TİYATRO KEYFİ

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, Van Devlet Tiyatrosunun “İMBÖ” adlı çocuk oyununu izledi.

ÇOCUKLARIN TİYATRO KEYFİ

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, Van Devlet Tiyatrosunun “İMBÖ” adlı çocuk oyununu izledi.

 

Çocuk Evleri Müdürü Nihat Işık, çocukların entelektüel kişiliklerine katkıda bulunmak için çeşitli sosyal-kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Daha önce de çocuklarla birlikte Van Devlet Tiyatrosunun “Kurşun Asker”, “Ayışığı Sirki” ve “Kurbağa Prens” adlı çocuk oyununu izlediklerini dile getirdi.

 

Çocukların yaşamla bağlarını oyun ile kurduğunu belirten kuruluş Çocuk Gelişim Uzmanı Yıldız Tekin ise, “Tiyatro, çocukların eğitiminde mutlaka kullanılması gereken bir sanat dalıdır. Çocuklar tiyatro ile dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirirler. Kendilerini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenirler. Çocuğun sosyal gelişimini hızlandırarak, duygularını tanıma ve bunları ifade etmesi açısından bakıldığında, çocukların duygusal gelişimine katkıda bulunur. Bu nedenlerde çocukların sanattan, tiyatrodan, yaratıcı dramdan mutlaka yararlandırılması gerekmektedir” dedi.

Renkli ve canlı dekorlarla süslenen oyununu ilgiyle izleyen çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tiyatro gösterimi sonunda, Çocuk Evleri Müdürlüğünün yürütmüş olduğu hizmetler hakkında Van Devlet Tiyatrosu yetkililerine bilgi veren Nihat Işık, kendilerine sağlanan destekten dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 21:21
YORUM EKLE