banner211

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşıda müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti MKYK üyelerine çalışmaları devam eden Kovid-19 aşısı hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşıda müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelesi değerlendirildi. Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, koronavirüs salgınıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunuma ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı çalışmaları hakkında bilgi vererek, ‘Önümüzdeki dönemde güzel şeyler olacak’ ifadesini kullandığı ifade edildi.

AŞILAR ÜÇ AŞAMADAN GEÇECEK

Erdoğan’ın ilk olarak kabine toplantısında, daha sonrada MKYK toplantısında duyurduğu iki aşının insanlar üzerinde klinik denemeleri için ilk olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan onay alınacak. Onay alındıktan sonra aşıların çoğaltılma aşaması başlayacak. Çoğaltılan aşılar da üç aşamada denenecek. İlk aşamada aşı küçük bir denek grubuna uygulanacak. Daha sonra aşı ikinci aşamada daha geniş olan denek grubunda test edilecek. Son olarak da binlerce kişide denenecek olan aşı herhangi bir yan etkisi olmaması durumunda DSÖ’nün onayına sunulacak.

HABER365

YORUM EKLE