"Cumhurbaşkanı kim olsun?" anketi! İşte çıkan sonuç

"Bu pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?" sorusunun yöneltildiği ankette "Erdoğan'a oy vereceğim" diyenlerin oranı yüzde 45,4 olarak belirlendi. Aynı ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tercih edenlerin oranı ise yüzde 34,6 oldu.

"Cumhurbaşkanı kim olsun?" anketi! İşte çıkan sonuç

Artıbir Araştırma Şirketi, yaptığı son araştırmada katılımcılara "Bu pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa kime oy verirsiniz?" sorusunu yöneltti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun rakiplerinden sıyrılıp ön plana çıktığı araştırmada iki isim arasındaki fark 11 puan olarak belirlendi.

ERDOĞAN, YÜZDE 45'LERDE
 

Araştırmada tercihini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yana kullanacaklarını belirtenlerin oranı yüzde 45,4 olarak belirlenirken, Ekrem İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı olarak görmek isteyenlerin oranı yüzde 34,6'da kaldı.

KANAL İSTANBUL SORUSU
 

Aynı araştırmada katılımcılara son dönemlerde iki ismi karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesi de soruldu. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 54,2'si "Hayır" yanıtını verirken, yüzde 42,4'lük kesimde yapılmasından yana görüş belirtti.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
METİN duman
METİN duman - 6 ay Önce

ya erdoğan la ekremi kıyas etmek bile erdoğana hakarettir. güneş ile mum ışığını kıyasa benzer edep be yahu

Eminpaşalı
Eminpaşalı - 6 ay Önce

Artık düzen bozulmalı bu gidişat iyi gidişat değil, sayın cumhurbaşkanı artık emekli olmalı Türkiye ye yeni genç dinamik güçlü bilgili ve hak hukuk adaletli biri gelmeli
Türkiyenin halini görüyoruz ekonomisi batmış durum
Silah fabrikaları bile ecnebilere sattık ve hala Erdoğan diyenler var
Sizin tek korkunuz Erdoğan gitse çalıp savurduğunuz para değermeni dönmeyecek ondan hala Erdoğan diyorsunuz siz sayın Erdoğanı bile köz olarak kullandınız daha fazla fakir fukarın hakkını yemeden beddua almadan bence emekli olun sayın Erdoğan çevreniz hainlerle dolu
Değirmenin