‘CUMHURBAŞKANLIĞI ‘CUMHURCA’ TAÇLANDI’

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR-SEN) Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu başarı ‘Muhtar bile olamaz’ diyen Monşer zihniyetine büyük bir şamar olmuştur” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI ‘CUMHURCA’ TAÇLANDI’

Açıklamalarda bulunan BEM BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, cumhuriyet tarihinde ilk defa halkın sandığa giderek bir cumhurbaşkanı seçtiğini söyledi. “Cumhuriyet tarihi ‘cumhurca’ taçlandı” diyen Sevinç, “Bu aynı zamanda halkın ilk hamlede onayladığı gerçek demokratik topluma geçişin de seçimidir. Halkımız yeni Türkiye’nin yeniden imar ve inşasında kararlı bir duruş sergilemiştir” şeklinde konuştu.

‘DEMİRTAŞ BÜTÜNLÜKTEN YANA’

Sevinç, bu seçimle Türkiye üzerinde emelleri olan dış güçler ve onların peylerine de cevap verildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bütünlükten yana verdiği mesajların da önemsenmesi gerektiğini ifade eden Sevinç, “Yeni dönemde ülkemiz, ikinci ve çok önemli bir hamle daha kazanmıştır. Bölünme, ayrıştırma söylemlerinin zıddına ülke bütünlüğünü seslendiren Selahattin Demirtaş’ın da halktan olumlu bir destek sağlamış olması da önemlidir. Bu çözüm sürecine güven sağlarken, önündeki bütün olumsuzluklara dur diyerek ülkemizde barışa, kardeşliğe ve ötekileştirmeden uzak bir kucaklaşmaya vesile olmuş, kurduğu empati ile katkı sağlamıştır. Hiç şüphe yok ki bu başarı halkımızın ve bu işi ustaca yürüten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a aittir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER