banner211

Cumhurbaşkanlığında Akdamar sesleri

Gevaş İlçesi sınırlarında bulunan Akdamar Adası ve Kilisesi’nin önemi gün geçtikçe artarken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Başkanı Fahrettin Altun’da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Akdamar Kilisesi’nin ülkemiz ve dünya adına önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığında Akdamar sesleri

ŞEHRİVAN-ÖMER TOKTAŞ- Gevaş İlçesi sınırlarında bulunan Akdamar Adası ve Kilisesi’nin önemi gün geçtikçe artarken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Başkanı Fahrettin Altun’da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Akdamar Kilisesi’nin ülkemiz ve dünya adına önemine dikkat çekti. Akdamar Adası ile ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından İngilizce açıklamalarla hazırlanmış bir video ile yayınlanan tweetde “Come to Akdamar” ifadeleri dikkat çekti. İşte Ermeni Topluluğunu Akdamar Kilisesi’ni görmeye de davet eden Altun’un o tweeti;

“Türkiye Hükümetinin restore ettiği Akdamar Kilisesi, ülkemizin zengin tarihinin ve kültürel çeşitliliğinin bir göstergesidir. Dünya genelindeki Ermeni Topluluğunun tüm üyelerini bu kültürel mirası ziyaret etmeye davet ediyoruz.”

İşte Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan Akdamar Kilisesi tanıtım videosu;

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201