banner211

Dehşeti yaşayan küçük oğlunu böyle teselli etti: 'Bunlar bir oyun'

Van'ın Başkale ilçesinde örgüt mensuplarınca korucuları taşıyan minibüse düzenlenen saldırıda yaralanan şoför Yusuf Aydın, bir yandan aracı kullanıp bir yandan da 6 yaşındaki oğlu Metin'i, yaşadıklarının bir oyun olduğunu söyleyerek teselli etmeye çalıştı.

Dehşeti yaşayan küçük oğlunu böyle teselli etti: 'Bunlar bir oyun'

Van’ın Başkale İlçesi’nde dün örgüt mensupları korucuları taşıyan minibüse uzun namlulu silahlarla ateş açıp, 3 korucu ve bir sivili şehit ettiği saldırı sırasında, minibüsleriyle ilçeden köylerine dönen Yusuf Aydın ile oğlu 6 yaşındaki Metin de ölümden döndü. Saldırı sırasında minibüse isabet eden kurşunlardan biri, aracı kullanan Yusuf Aydın’ın yanağanı isabet etti.

Kanlar içerisinde kalan Aydın, aracın yönünü çevirip Başkale’ye doğru hareket etti. Yaralı Aydın, minibüsü kullanırken, oğlu Metin’i de yaşananların bir oyun olduğunu söyleyerek, teselli etmeye çalıştı. Yaralı olarak Başkale Devlet Hastanesi’ne gelmeyi başaran Aydın tedaviye alındı, yaşadıklarını tek tek anlattı.

 

KÜÇÜK METİN ŞOKE OLDU

Şans eseri ölümden dönen Metin Aydın ise uzun süre yaşadığı şoku üzerinden atamadı. Hastane görevlilerinin su verdiği küçük Metin, korku dolu gözlerle, yaşananları anlattı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 11:43
YORUM EKLE

banner201