Depremzedeler Batman’da

29 Nisan günü sorunlarının çözümü için Ankara’ya yürüyen Vanlı depremzedeler Batman’a vardı. Van'da 2011 yılında meydana gelen deprem sonrasında kurulan konteyner kentte barınan depremzedeler, yaşadıkları sorunlara Ankara'da çözüm aramak amacıyla başlattıkları yürüyüş kapsamında Batman'a geldi.

Depremzedeler Batman’da

Van'dan yola çıkarak Ankara'ya yürüyen 12 depremzede yürüyüşlerinin üçüncü gününde Batman'a vardı. Batman'a gelen depremzedeler adına açıklama yapan Ali Ahi, 29 Nisan'da Van'dan yola çıktıklarını belirtti.
Kendi imkanlarıyla, kimseden herhangi bir destek almadan böyle bir eylem başlattıklarını vurgulayan Ahi, 3 yıldır konteynerlerde yaşadıklarını, zor ve psikolojik şartlara rağmen konteynerlerde yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını söyledi.

AHİ: SORUN ÇÖZÜLMEZSE TBMM ÖNÜNDE AÇLIK GREVİ YAPACAĞIZ
Yaptıkları tüm çalışmaların sonuçsuz kaldığını kaydeden Ahi, şöyle konuştu:
“Halen konteynerlerde 44 aile kalmaktadır. Ağır hasarlı evlerde aileler kalmaktadır. Bu haksızlığa dur demek adına Ankara yürüyüşümüzü başlattık. Bugün Batman'da, yarın da Diyarbakır'da olacağız. Ankara'ya kadar barınma hakkı için yürüyoruz. Sorun çözülmezse Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde açlık grevi başlatacağız.” 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 13:10
YORUM EKLE