Dereceye girenlere Umre ödülü

Vanlılar Peygamber Efendimizi (sas) okumak için yarışacak:

Dereceye girenlere Umre ödülü

Türkiye genelinde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (sas) hayatıyla ilgili kitapları okumaya teşvik amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' projesi Van'da başladı. Van'da, Van Öğretmenler Derneği tarafından organizasyonu yapılacak yarışma, 3 kategoride düzenlenecek ve dereceye girenlere büyük ödüller verilecek.

Peygamber Yolu Derneği’nin Peygamber Efendimiz’i (sas) daha iyi tanımak ve tanıtmak için Türkiye çapında başlattığı 'Herkes O'nu Okuyor' projesinin tanıtım programı Van’da yapıldı. Türkiye genelinde Peygamber Efendimiz'i daha iyi tanımak için düzenlenen kitap yarışması, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Program kapsamında tüm katılımcılar Hazreti Muhammed ile ilgili kitaplar okuyacak. 24 Mart'a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcılar sınava tabi tutulacak. Büyük ödül ise dereceye girenler umreye gönderilecek.

AMAÇ DOĞRU TANIMAK

Programın Van ayağının tanıtılması Van Öğretmenler Derneği (VÖDER) tarafından beş yıldızlı bir otelde düzenlenen programa yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Programda açıklama yapan VÖDER Başkanı Kelam Canbolat, kampanyanın milyonlarca insanın Hz. Muhammed’i (sav) doğru kaynaklardan okumasını sağlamak, doğru bir şekilde tanımak ve tanıtmak amacıyla düzenlenmiş olduğunu söyledi.

DERECEYE GİRENLERE UMRE ÖDÜLÜ

24 Mart 2014 tarihine kadar kitapları okuyanlar için 31 Mart- 12 Nisan tarihlerinde sınav yapılacağını belirten Canbolat, “Sınav için 'www.herkesonuokuyor.com' sitesinde kayıt yapılacak. Biz Vanlıların bu kampanyaya büyük ilgi göstereceğine inanıyoruz. Kampanya ile yediden yetmişe herkesin Peygamber Efendimizin hayatını okuması hedefleniyor. Ödüller de oldukça cazip: yüzlerce umre, dizüstü bilgisayar, mini tablet, akıllı telefon ve binlerce sürpriz hediye. Ülkemizde daha önce Peygamber Efendimiz Mevlid Kandilleri münasebetiyle bir gün, Kutlu Doğum Haftası ile bir hafta gündem oluyordu. Bu proje ile neredeyse yılın dört ayında her tarafta insanlar aşk ve şevkle O'nun huzur iklimini yudumlayacaklar.” açıklamasında bulundu.

PEYGAMBERİMİZİN HAYATINDAN ÖRNEKLER VERİLDİ

Canbolat’ın konuşmasından sonra Peygamber efendimizin hayatını anlatan Eğitimci-Yazar Mehmet Yıldız, her şeyin bir bakıma onula değer kazandığını söyledi.
Konuşmasında Peygamberimizin hayatından örnekler veren Yıldız, hayatımızı bu örnek insanın yaşantısını baz alarak şekillendirmemiz gerektiğine değindi. Zaman zaman duygulu anlar yaşayan Yıldız, “Seven sevdiği için bedel öder. Bir düşünelim biz bugüne kadar onu anlatabilmek ve gönüllere sevdirebilmek için ne yaptık. Peygamberimiz sevgi yumağıydı. O sevgisini Allahtan alıp bize verdi. O sevgiyi bütün insanlara dağıtmakla vazifelendirilmişti.” dedi.
Her şeyin bir bakıma Peygamber efendimizle değer bulduğunu dile getiren Yıldız, "O ezeli değildir; ama ezele en yakın olan odur. Bundan dolayı sözlerine kıymet vermek isteyenler ona müracaat edecek. Davranışlarına denge getirmek isteyenler ona müracaat edecek. Kalp ve ruhun derece-i hayatına geçmek isteyenler yine ondan medet umacak." ifadelerini kullandı. 

Vanlılar da O'nu (SAV) okuyacak

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 11:18
YORUM EKLE