Diyarbakır belediyesinin önü karıştı! Temelli'den flaş açıklama

Diyarbakır'da "İnatla her gün meydanlarda olacağız, her gün hakikatin sesini haykıracağız" diyen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Unutmayın hepiniz birer Gandhi'siniz" diye konuştu.

Diyarbakır belediyesinin önü karıştı! Temelli'den flaş açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yapmak istediği basın açıklamasına izin verilmedi. Polis kalabalığa müdahale etti. Olaylarda HDP milletvekili Ayşe Acar Başaran da yaralandı. Açıklama belediyeye yakın bir caddede yapıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yaptığı basın açıklamasında önümüzdeki günlerde sokakları karıştırmaya niyetli olduklarını ortaya koydu. 


HDP'lileri sokağa çıkmaya çağırdı

-Bütün Türkiye halklarını bu ceberut anlayışa karşı her yerde bu mücadeleye katılmaları için sesleniyoruz. Hakkınızı savunun. Bu faşist saldırıya karşı her yerde yan yana gelin omuz omuza verin. Biz güçlüyüz. Bu korkaklara karşı gücünüzü gösterin hakkınızı savunun. Unutmayın hepiniz birer Gandhisiniz, nasıl ki Gandhi tek başına üzerinde güneş batmayan imparatorluğun güneşini söndürdü, bizler de hep beraber bu faşist iktidar blokunu durdurabiliriz.

Hayatı durdurun


-Tencerenizle, tavanızla, ışıklarınızla ses çıkartın, gücünüzü gösterin durdurun hayatı, bunlara selam vermeyin. Gücünüz sizsiniz. Bu gücü sokağa, siyasete taşıyın. Demokratik siyaset içinde, hukuktan gelen hakkınızı bu hukuk tanımazlara karşı her yerde gösterin. Her gün belediyelerinize gidin. Amed’de o kayyım gidene kadar belediyenize sahip çıkın. Van’da gidin, Mardin’de gidin, İstanbul’da gidin. Gidin iradenize sahip çıkın. Faşizmi yeneceğiz. Bu şiddete karşı ayakta durun ve asla vazgeçmeyin.

"Kayyımı süpürüp atacağız"

İNTERNET HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berfin yıldız
Berfin yıldız - 12 ay Önce

Sen kürt bile değilsin kürtçe bile bilmiyorsun sezai.Halkların kardeşliği diyorsunuz kürt gençlerini terörist yapıyorsunuz.Defolun gidin,çekin elinizi kürt gençlerin sırtından!

Van
Van - 12 ay Önce

Korkak ve faşist olan sensin haddini bil .t defol vandan sezai .ti faşist hdp

Sinan
Sinan - 12 ay Önce

Sezayi temel denilen şerefsiz yeter artık bu kadar insanların evini yıkmaktan sen bir israil itisin

Vanlı 1977-65
Vanlı 1977-65 - 12 ay Önce

Bize tepeden bakan, eli cebinde dolaşan, hava atan kibirli yönetici istemiyoruz. Tabi ki bu söylediğim hal ve hareketlerin hepsi HDP yönetiminde mevcuttur. Bedia Özgökçe belediyeye hava atmaya, sık sık fotoğraf çekip gezmeye gelmiş. Sürekli gezip iş yapmış gibi göz boyuyor. Yahu Allah aşkına 4,5 ayda Van'a ne kazandırdılar, memleketin caddelerini Hindistan'a çevirdiler. Bu mu hizmet? İyi ki kayyum geldi, yoksa halimiz harap olacaktır. Şimdi belediyede karanlık günlerden aydınlık günlere merhaba.

Metin çınar
Metin çınar @Vanlı 1977-65 - 12 ay Önce

4.5 ayda tuvalet bile temizlenemez kero zaten borç batağında bırakmışlar

vanli genco
vanli genco - 12 ay Önce

bu şerefsiz ermeni artığını konuşturmayın... yahudi sevici pezevenk kızılbaş.......

Vanlı 1977-65
Vanlı 1977-65 - 12 ay Önce

Yaw he he.
Siz önce kendi çocuklarını bu tür eylemlerin içine sok da görelim. Senin çocukların en iyi üniversitelerde okusun, diskolarda eğlensin. Fakat gariban işsiz sefil kürtler senin emrine uyup eylem mı yapsın Sezai efendi. Hadi git işine, kürtleri de rahat bırakın, güzel Van'ımızdan da elini eteği çek Sezai efendi. VAllahi de billahi de artık sizlerden bıktık. Huzur istiyoruz huzur. Huzurumuzu bozmayın. Caddelerimizi tekrar eski olaylı günlere çevirmekten vazgeçin, bizi de rahat bırakın. Umarım mesajımı okumuşsun Sezai Efendi.

Vecdi gurol
Vecdi gurol - 12 ay Önce

Ya bu sezai de kürt tipi bile yok.kurtce bile konuşamıyor.Bu proje kuklayı kürtleri birbirine kırışırsın diye göndermişler.