banner211

Edremit Belediyesi’nden Esentepe Mahallesi’ne semt parkı

Van’ın Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Esentepe Mahallesi’ne semt parkı kazandırıldı.

Edremit Belediyesi’nden Esentepe Mahallesi’ne semt parkı

Edremit Belediyesi, Van’ın en yeşil merkez ilçesi Edremit’e yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Esentepe Mahallesi 5’nci etapta mahalle sakinlerinin zaman geçirebilecekleri bir alanın olmayışı üzerine Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatı ile ekipler harekete geçti. Fizibilite çalışmalarının tamamlanması ile birlikte toplamda 3 bin 200 metrekare alana sahip olan parkta; yeşil alanlar, kamelyalar, oturma grupları, çocuk oyun grupları ve fıtness grubu kazandırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla yapım çalışmaları tamamlanan semt parkının, ağaçlandırma işlemleri de kısa sürede gerçekleştirildi. Oturma grupları ve çocuk oyun gruplarının da tamamlanması ile birlikte park, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın katılımı ile hizmete açıldı.

Hizmete açılan parkı ziyaret eden Başkan İsmail Say, burada mahalle sakinleri ve çocuklarla bir araya geldi. Çocukların sevgi gösterisinde bulunduğu ziyarette mahalle sakinleri ise Başkan Say’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yer yer sohbetler gerçekleştiren Başkan Say, çocuklara çeşitli hediyeler dağıtırken, mahalle sakinlerini ise parka sahip çıkmaları konusunda uyarılarda bulundu. Parkın mahalleye hayırlı olmasını dileyen Başkan Say, vatandaşların yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirtti.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan ve Esentepe Mahalle Muhtarı Servet Güleşçe’nin de bulunduğu park ziyaretinde Başkan İsmail Say, zaman zaman sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda da çağrıda bulundu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dostane
Dostane - 6 ay Önce

Gönül isterdi ki Marttan bu yana 10 mahalleye ve Toki sitelerinin her birine birer PARK/YEŞİL ALAN kazandırılsaydı. Bu yaz bu konuda son yılların en yetersiz senesi oldu. Sahil Bandı ile ilgili de bir çalışma olmadı. O kadar çok eleştiri var ki ben rahatsız oluyorum.

Yeşili bol bir şehir olmalıyız.
Yeşili bol bir şehir olmalıyız. - 6 ay Önce

Vandaki mevcut 30 tane parkı toplasanız bazı kentlerimizdeki üç dört park etmez. Bence de 30 mahalleye 30 tane daha yeni park yapılması gerekir. Bu konuda seferberlik ilan etmeliyiz. Milet bahçeleri, sahil bandı ve 30 tane yeni park ile Van'ı yemyeşil, tertemiz, ferah, modern bir şehir haline getirmeliyiz. Çarşıdaki parklar dökülüyor. Dabbağlu, Ahmedi Hani, Sanat Parkı zaten küçük ve üstelik kendi haline terk edilmiş. Çarşıda 7, 8 tane park olmalıdir. Farklı noktalarda parklar oluşturulması gerekir.

Van Güzel
Van Güzel - 6 ay Önce

Elazığ'daki Kültür Park gibi, Konya'daki Ecdat Parkı gibi, Seksen Günde Devr-i Alem Parkı gibi, Eskisehir'deki kanal çevresi peyzaj ve cevre düzenlemesi gibi dere ve kanal düzenlemelerimiz, Alanya ve İzmir gibi sahil bantlarımız olamaz mı? 700 bin nüfuslu bu şehrin değerlendirilecek birçok fırsatları var. Bu şehir hepimizin ve çok ama çok daha fazla şeyler hak ediyor.

banner201

banner225