Edremit TOKİ’ler için ‘Tıp Merkezi’ Çalışması

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit TOKİ sakinlerinin sağlık alanındaki taleplerinin karşılanması noktasında Van Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Mamut Sünnetçioğlu’nu ziyaret ederek ‘Tıp Merkezi’ konusunu masaya yatırdılar.

Edremit TOKİ’ler için ‘Tıp Merkezi’ Çalışması

 Bir yandan Edremit ile ilgili projelerini hayata geçirmek için dur durak bilmeden çalışmalar yürüten Başkan İsmail Say, öte yandan ise ilçe sakinlerinin talep ve beklentilerinin karşılanması için kamu kurum ve kuruluşlarla iletişim halinde bulunuyor. Van Sağlık İl Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen ‘Tıp Merkezi’ projesi çalışması için Van Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Mamut Sünnetçioğlu’nu ziyaret eden Başkan Say proje ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

“Merkez için yer Belirliyoruz”

Ziyaretinde konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Say, Bölge Hastanesi’nin uzak kalışı ve gece ise bir çok vatandaşın gitme imkanının olmadığı bu durumu iki kurumun hayata geçirmesinin öneminden bahsetti. 7/24 açık olacak olan ve Van Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte TOKİ bölgesine yapılmasını planladıkları merkezin ilçeye büyük katkılar sunacağını vurgulayan Başkan Say, “Müdürlüğümüz işbirliği ile inşallah en kısa zamanda bu merkezi hayata geçireceğiz. Bizim merkez için yer belirlememizle birlikte Van Sağlık İl Müdürlüğü’müzde gerekli çalışmalarına başlayacaktır. Buranın açılması ile birlikte gecede açık olacak şekilde her türlü sağlık işlemleri yürütülecektir. Vatandaşlarımızın sabırla beklemelerini diliyoruz” dedi.

Van Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Mamut Sünnetçioğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yer konusunun çözülmesi ile birlikte çalışmaların startını vereceklerini dile getirdi. Projenin detayları başta olmak mevcut sağlık ocaklarının durumunun da görüşüldüğü ziyaret, Başkan Say’ın Doç. Dr. Sünnetçioğlu’na tablo hediye etmesi ile son buldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Hoca
Mehmet Hoca - 8 ay Önce

Memur-sen Toki Sitesinde 5 binden fazla insan yaşamaktadır. Bu sitemize bir Aile Sağlığı Merkezi lazım . Sitemizle ilgilenen yok. Keşke Konya Belediyesine bağlı olsaydı. Sitemizin taleplerine kulak veren bir yönetici olmayacak mı?

Yastayız
Yastayız - 8 ay Önce

Atıf Çiçekli gibi çalışkan bir başkanı Edremit olarak kaçırdık.

Memur sen Toki
Memur sen Toki - 8 ay Önce

Memursen tokiyide unutmayin

Hastam var
Hastam var - 8 ay Önce

MEMURSEN TOKI lere sağlık ocağı bir elzemdir. Ancak yıllardir yaptiğımiz tum yazılı ve sozlu başvurulara ragmen 6500 kisinin yasadigı Kavurma mahallesi(MemurSen TOKİ) ne tamamen duyarsiz kalinmaktadır. TOKİ icine Saglik ocagi yapilacağına dair büyuk bir tabela çakilmasina ragmen ve altı yildır maalesef hiç bir çalışma başlatılamamıstır.
SAĞLIK OCAĞI ISTİYORUZ.

Nazmi denizman
Nazmi denizman - 8 ay Önce

Sadece lafta kalmasin yeni toki devirleride söz konusu idi şimdi lafı bile edilmiyor

SIRADAKİ HABER