banner211

Edremit’te ahır yıkımları kararlılıkla sürüyor

Van’ın merkez Edremit Belediyesi, ilçe genelindeki hayvan barınaklarını (ahır) yıkarak çevre kirliliği ve sağlıklı kentleşme kapsamında gerekli uygulamalara devam ediyor.

Edremit’te ahır yıkımları kararlılıkla sürüyor

Edremit Belediyesi, Mahalli Çevre Kurulu Kararı ile Van Gölü’nün kirliliği başta olmak üzere görüntü ve kokuya sebep olan ilçedeki ahır yıkımlarını kararlılıkla sürdürüyor. Edremit Belediyesi daha yaşanabilir bir kent oluşturma hedefi doğrultusunda başlattığı ahır yıkımlarını kararlılıkla devam ettiriyor.

Edremit Belediyesi’ne bağlı Yapı Kontrol, Çevre Koruma ve Zabıta Müdürlüklerinin çevre güvenliğini sağlamalarının ardından Süphan Mahallesi’ndeki ahırın yıkım işlemi başladı. Ahırların boşaltılmasına yönelik verilen 30 günlük sürenin dolması ile birlikte çalışmalarına hız veren Edremit Belediyesi, yıkımların da güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Yıkımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kentin siluetini bozan, Van Glü’nün kirliliğini ve halkın sağlığını tehdit eden ahır yıkımlarının hız kazanacağını belirtti. İşletmelerin ahırlarını boşaltmalarına yönelik verilen 30 günlük sürenin sonunda yıkımların gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Say, “Ekiplerimiz tarafından gereken çalışmaların neticesinde ahırlar bir bir kaldırılacaktır. Daha yaşanabilir bir Edremit için, çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özellikle Van Gölü’nün kirliliği noktasında etkin rol alan ahırların yıkımı sürecinde destek olan ahır işletmeleri sahiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yilmaz
mehmet yilmaz - 6 ay Önce

boyle bir sacmalik olamaz, bolgede dogru duzgun istihdam saglanmadan nasil boyle bir sacmalik yapabilirsiniz, van golu nun temiz olmasiyla niyetiniz artima tesisindaki kati atiklar dahil gole dokmezdiniz, bolge halki keyfe keder mi bu hayvanlari sakliyor, gecim kaynaklarini elinden almaktasiniz. kocaeli, mugla gibi buyuksehirlerde merkeze yakin yerlerde bircok hayvani yol ortasinda gorebilirsiniz. once istihdami arttirin ve bunu yaparken arkabalarinizdan degil liyakatla yaparsaniz van hakkettigi yere gelir.

Mehmet Salih giyci
Mehmet Salih giyci - 6 ay Önce

Bunlarda yıkılırsa Edremit'te ev fiyatları tavan yapar.

AHMET AYDIN
AHMET AYDIN - 6 ay Önce

ya bir elde elmalık mahallesine atın Allah rızası için kerpiç evleri yıkın çünkü yıkım kararı verilmiş

AHMET KOÇ
AHMET KOÇ - 6 ay Önce

elmalık mahallesindeki evler ahırdan dahada tehlikeli afat tarafından verilen tokileri kiraya verip rant sağlamaktadırlar kerpiç evler tehlike arz etmektedir yıkın kararı verilmiş yılın gitsin

Rıdvan
Rıdvan - 6 ay Önce

Bide kalecik mahellsi seher sokakta çok kötü pislikten geçilmiyr bi zahmet orayada el atn

banner201