Edremit’te çöp kovalarını kırıp Van Gölü’ne attılar

Sahil bandında 17 adet çöp kovasını kırarak göle atan 4 şüpheli yakalandı        

Edremit’te çöp kovalarını kırıp Van Gölü’ne attılar

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından yaptırılan ve sahil bandında yer alan 17 adet çöp kovasını kırarak Van Gölü’ne atan 4 kişi yakalanırken, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise eylemi yapanları sert bir şekilde kınadı.

Edinilen bilgilere göre olay, dün saat 19.00 sıralarında sahil bandında meydana geldi. Yürüyüş bandında 4 arkadaşın sahil bandının 2,5 kilometrelik kısmında her karşılaştıkları ahşap çöp kovalarını tekmelerle kırarak göle attıkları tespit edildi. Olayın MOBESE kameralarıyla tespit edilmesi ile harekete geçen Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamu malına zarar vermekten dolayı şahısları gözaltına aldı. Merkeze götürülen S.D., C.K., F.T. ve R.K. isimli şahısların ifadeleri alındı. Alkollü oldukları görülen şahısların aynı yürüyüş bandında 2 vatandaşa da sataştılar. Edremit Belediye Başkanlığının suç duyurusunda bulunması üzerine yasal işlemler başlatıldı.

Yapılan hizmetlere son zamanlarda art arda zarar verilmesinde art niyet olduğunu belirten Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Kamu malına zarar veren insanlar bundan nasıl bir haz alıyor anlamış değilim. Yapılan hizmete zarar verenlerin bunu art niyetli ve bilerek yaptıkları gayet açık. Bir bölgeye ve Edremit’in muhtelif yerlerinde yapılan hizmetlere zarar verenler nasıl bir psikolojiye sahiptirler. Tüm bu yaptığımız hizmetler ilçemizin ortak kullanım alanlarındaki kamunun malıdır. Dolayısıyla verilen bu zarar hepimize veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve destek istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağrı
Çağrı - 8 ay Önce

Yakalanan o dört ZİBİLİ de aynı şekilde denize dökeydiniz iyiydi...

Kamu malına ihanet eden yetkili de olsa sivil vatandaş da olsa haindir.
Kamu malına ihanet eden yetkili de olsa sivil vatandaş da olsa haindir. - 8 ay Önce

Bu cehalet, ihanet ve ahlaksızlıktır. Alkolün etkisine bağlamamalı. Mutlaka cezalandırılmalılar.

Van
Van - 8 ay Önce

Yazik günah Allahtan korkun

VANLI
VANLI - 8 ay Önce

O ÇÖP KUTULARI ALACAN, ATANLARIN .... TÖĞBE TÖĞBE, ELİNİZE NE GEÇTİ ŞEREFSİZ HERİFLER

Berfin gunay
Berfin gunay - 8 ay Önce

Serseriler yüzünden kimse sahilde gezemiyor.Dayak atıp bunları bayılama kadar sopayla döveceksin.Vatan hainleri defolun van ımızdan.