Edremit’te kuru ve tehlike arz eden ağaçlar budanıyor

Van’ın Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde çevre düzenlemeleri kapsamında ağaç budaması yapılıyor.

Edremit’te kuru ve tehlike arz eden ağaçlar budanıyor

Özellikle esnafın yoğun talep ettiği budama işlemleri, Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince itinayla sürdürülüyor. Ağaç budama çalışmalarında; ağaçların yayaların yürüyüşünü engelleyen dallarının temizlenmesi, ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek, sağlıklı kalmalarını sağlamak ve rüzgar nedeni ile kırılıp herhangi bir zarar vermemesi için budama çalışmaları yapılıyor.


Konuya dair açıklamada bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Ağaçlarda kesim işlemi kuru ve tehlike arz eden, cadde ve refüj üzerinde bulunan, zarar görme ihtimali kuvvetli ve kent peyzajına uygun olmayan ağaçlar için yapıyoruz. Aynı zamanda ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirip, sağlıklı kılmak, form vermek için yapıyoruz” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selin
Selin - 5 ay Önce

Şabaniye mahallesi , mezarlık çevresi ve Süphan mahallesinde budanması gereken çokça yer var. Yaya ve araç trafiği için, öğrenciler için risk oluşturuyor. Dev projeler Vanda hayata geçmiyorsa bari böyle kolay ama gerekli hizmetler yapılsın.

SIRADAKİ HABER