banner211

Edremit’te okul kantinlerine sıkı denetim

Van’ın Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından okul kantinleri denetlendi.

Edremit’te okul kantinlerine sıkı denetim

Türkiye kamuoyunda okul kantinleriyle ilgili son zamanlarda yaşanan olumsuzlukların yankıları sürerken, Edremit Belediyesi ise denetimlerini sıkılaştırdı. Edremit Belediyesi ile Edremit Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında ilçedeki okul kantinleri ve çevresindeki bakkallar denetlendi. Okul kantinlerinin sürekli gözetim altında tutulduğu denetimlerde, Edremit Belediyesi zabıta ekiplerince iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, kantinin ve personelin genel hijyen durumu, kullanılan gıdaların muhafaza koşullarına uygunluğu, gıdaların son kullanma tarihleri ve kantinlerde satışı yasak gıdaların satışının yapılmaması konusunda bilgilendirme yapıldı.


Yapılan denetimler sırasında okul yetkilileri ve öğretmenlerle görüşülerek denetimlerin amacı, denetim sırasında tespit edilen eksiklikler ve bu eksikliklerin giderilmesi için bilgilendirmeler ve uyarılar yapıldı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
KANTİNLER HER YÖNDEN DENETLENMELİ .
KANTİNLER HER YÖNDEN DENETLENMELİ . - 1 yıl Önce

Kantinlerde temizlik denetimleri şart. Personel saç, sakal tırnak, maske, eldiven, önlük, başlık kontrolleri şart. Kantinlerde lavabolar, tezgah altları, ayakla basıp açılan kapaklı çöp kovaları, tost makinası, döner tezgahı gibi malzemele ve temizlikleri kontrol edilmeli. Personellerin öğrencilerle üslup ve konuşmaları, yaklaşım biçimleri yine kontrol edilmesi gereken hususlar. Çok zaman birçok ilk ve ortaokul ile lisede öğrenciler bu konularda ailelerine sorun iletiyor. Korkarım okullarda hakkıyla bir denetim yapılsa kimi yerlerden üzücü manzaralar çıkabilir. Dileriz öğrenci şikayetleri haklı çıkmasın. Okul yöneticileri, kantin denetleme kurulları vazifesine ciddiye almazsa günün birinde çıkacak sıkıntılı durumlarda kimse kendini aklayamayacakmış.