EDREMİT'TE STRATEJİK HAZIRLIK

Edremit Belediyesi 2015-2019 yılları arasında yapılması planlanan çalışmaları kapsayan Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu Eğitim Semineri düzenledi. Edremit Belediyesi yeni hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen semire belediye eş başkanları Sevil Rojbin Çetin, Abdulkerim Sayan, Yerel Yönetimler Uzmanı Öner Yiğit, Edremit Belediye meclis üyeleri ile belediyenin teknik personeli katıldı.

EDREMİT'TE STRATEJİK HAZIRLIK

Yerel Yönetimler Uzmanı Öner Yiğit ve Van Büyükşehir Belediyesi İmar birimi personelinin verdiği eğitim seminerinde ulaşım ağı, uygulama imar planı, uzun vadeli gelişme planı, tanımlar ve mekansal kullanım esasları, mekansal plan kademelenmesi ve genel esaslar, imar planına dair esaslar, imar planı değişiklikleri, planların onaylanması ve yürürlüğe girmesi gibi konular hakkında sunumlar yapıldı.

 

EDREMİT VAN’IN EN GÖZDE İLÇESİ

 

Teknik sunumların ardından Yerel Yönetimler Uzmanı Öner Yiğit de belediyeciliğin genel esasları belediye meclis üyeleri ve personelin görevleri, meclis bünyesinde kurulan komisyonların görev ve yetkileri, kırsal kalkınma, bütçe planlama benzeri konularda bilgilendirmede bulundu. Belediyelerin her şekliyle kamunun tasarrufunda olduğuna dikkat çeken Yiğit, bu temelde belediye olarak eş başkanlar, meclis üyeleri ve personel alacağı her kararda kamunun genel menfaatini düşünerek hizmet üretmeyi hedeflemesi gerektiğini söyledi. Edremit'in bölgenin ve Van'ın en gözde yeri olduğunu hatırlatan Yiğit, ilçenin sahil kenti olması hasebiyle sahilin ve mavisiyle ilçenin yeşilinin buluştuğu ekolojik dengenin korunması gerektiğini belirtti. Seminerde mevzuatlar hakkında sinevizyon gösterimi yaparak bilgilendirilme yapılırken seminer soru cevap şeklinde sürdü.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 10:58
YORUM EKLE