banner166

Elazığ'da feci tren kazası: 7 kişi öldü!

Tatvan-Ankara seferini yapan yolcu treni minibüsle çarpıştı. Kazada 4'ü Suriyeli 9 kişi hayatını kaybetti.

Elazığ'da feci tren kazası: 7 kişi öldü!

Edinilen bilgiye göre, kazaElazığ eski Bingöl yolu Yurtbaşı beldesi Seralar mevkiinde meydana geldi.Tatvan-Ankara seferini yapan Vatman Burhan Emre idaresindeki yolcu treni, kontrolsüz hemzemin geçitten geçerken raylarda askıda kalan Mesut Karakoç idaresindeki 23 DF 622 plakalı minibüse çarptı.

 

9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çarpma esnasında minibüste bulunanlardan 3’ü etrafa fırlarken, trenin minibüsü yaklaşık 400 metre sürükledikten sonra durduğu belirtildi. İlk çarpma esnasında minibüsten fırlayan 3 kişiden 2’si olay yerinde hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralandı. Minibüsün içerisinden çıkarılan 7 kişiden 5’i olay yerinde, 2’si ise hastanede olmak üzere toplam 9 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise ağır yaralandı. 

 

VALİ OLAY YERİNE GELDİ

Kaza sonrası bölgeye gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alırken, AFAD, UMKE, itfaiye ve 112 acil servis ekipleri ise enkaza dönen minibüste kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, olay yerine gelerek kazayla ilgili incelemelerde bulundu.

 

4'Ü SURİYELİ

Kazada hayatını kaybedenlerden 4’ünün Suriyeli olduğu belirtildi. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Elazığ’a yerleşen 4 kişinin, 5 Türk vatandaşı ile birlikte Yurtbaşı beldesinde serada işçi olarak çalıştıkları belirtildi. 


 

 

 

KAYNAK-HABER 7

 

 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 13:28
YORUM EKLE