Erciş’te Aile Destek Merkezi hizmete açıldı

Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Erciş Kaymakamlığı tarafından hizmete açılan Aile Destek Merkezinin açılış programına katıldı.

Erciş’te Aile Destek Merkezi hizmete açıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen ve Erciş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapımı tamamlanan Kışla Mahallesi Aile Destek Merkezi, Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu tarafından halka hizmete açıldı.

Milletvekili Arvas; AK Parti Hükümetleri tarafından özellikle kadın ve çocuklara hizmet vermek amacıyla desteklenen Aile Destek Merkezlerinin önemli bir amaca hizmet ettiğini belirterek, isteyen herkesin bu merkezlerden istifade edebileceğini söyledi. Çeşitli alanlarda beceri kurslarının da yer alacağı Aile Destek Merkezleri (ADEM) sayesinde kadınlar, meslek edinerek aile bütçelerine katkı sağlama fırsatı da elde edecektir. Birçok yerde kursiyerler başarılı olarak, aldıkları mesleki eğitimin ardından, ilgili kurumların sağladığı hibe ve kredilerle kendi iş yerlerini açarak muvaffak olmaktadırlar. İnşallah Kışla Mahallemizde de bu tür örneklere hep birlikte şahit oluruz.

Aile Destek Merkezlerinin sosyal bir amaca da hizmet ettiğini belirten Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, bu merkezlerde kültürel,sportif kurslarında düzenlendiğini de ifade ederek, ADEM’lerde aile içi iletişim, bebek bakımı gibi bir çok konuda uzman kişiler tarafından eğitim verildiğini paylaştı. Aile Destek Merkezinde sunulacak hizmetlerden istifade etmek isteyen anneler için merkez bünyesinde kreş düşünüldüğünü ve bununda büyük kolaylık olduğunu belirten Milletvekili Arvas, Kışla Mahallesinde yaklaşık üç bin kişiye hizmet verecek modern Aile Destek Merkezi için yoğun çaba gösteren Erciş Kaymakamı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 14:48
YORUM EKLE