banner211

Erciş’te sel 4 mahallede hasara yol açtı

Van’ın Erciş ilçesi Yünören, Hasanabdal, Doğancı ile Şehirpazarı mahallelerinde aniden bastıran sağanak yağış sonrası oluşan sel, 3 evin sular içinde kalmasına neden olurken, birçok ekili alanda hasar gördü. Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu ile AK Parti İlçe Başkanı Nedim Sağlam sel bölgelerinde incelemelerde bulunarak yaraların kısa süre içinde sarılacağını belirtti.

Erciş’te sel 4 mahallede hasara yol açtı

Mahalle sakinlerinin oluşan seli yetkililere bildirmesiyle hemen harekete geçen Erciş Belediyesi bölgeye diğer kurumlardan da iş makineleri takviye ederek tıkanan dere yatakları temizlenmeye başladı. Hasar tespit çalışmalarında da başlandığı belirtilirken, sel sonrası Yünören Mahallesi’nde 1, Hasanabdal Mahallesi’nde 2 olmak üzere toplam üç evin selden hasar gördüğü, ekili alanların etkilendiği bildirildi. Mahallelerde incelemelerde bulunan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ile AK Parti Erciş ilçe Başkanı Nedim Sağlam vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aman tedbir lütfen
Aman tedbir lütfen - 7 ay Önce

13 ilcede nice kanal, ark, oluk ve bent yapılması gereken yer var. Yarın bir gün ciddi yağışların yol açacağı maddi zararlar ve ülke ekonomisine getireceği yük bu dere ve kanalları ıslah etme, duvar örme, büz ve boru döşeme maliyetlerinden çok daha yüksek olacaktır.

banner201