banner139

ERDEMİR VE SEVGEN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, ilk kez cübbe giyerek Ebru Yeşim Sevgen ile Burçin Erdemir çiftinin nikahını kıydı.

ERDEMİR VE SEVGEN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, ilk kez cübbe giyerek Ebru Yeşim Sevgen ile Burçin Erdemir çiftinin nikahını kıydı. Bir otelde düzenlenen Sevgen ve Erdemir çiftinin düğün törenine Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'nin yanı sıra AK Parti Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu, İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, AK Parti Edremit Belediye Meclis Üyesi Salih Özbek ile Erdemir ve Sevgen aileleri mensupları ile yakınları katıldı.

‘EVLİLİKTE SAYISIZ FAYDA VAR’

Çiftin nikahını kıyan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, evlilikte, fert ve toplum için sayısız fayda ve iyiliklerin olduğunu söyledi. Bunların dünya hayatının mutluluğu ile ebedi hayatı kazanmaya vesile olan ilahi nimetler olduğunu vurgulayan Özgökçe, “Evlenmek, insanı haramdan uzaklaştırır. Evlilik, ailenin temel taşıdır. Peygamberimiz (s.a.v.) onu tavsiye etmiş, evlenerek bizlere örnek olmuşlardır. Bu hususta, 'Ey gençler topluluğu, kimin gücü yeterse evlensin. Çünkü evlilik, gözü haramdan sakındırır ve iffeti en iyi şekilde korur' diye buyuruşlardır. İslam, evlenme akdi ile olan birleşmeyi sevgi, merhamet, huzur ve karşılıklı hoşgörü üzerine bina etmiştir.” Şeklinde konuştu.

‘YUVA KURMA ADINA ŞAHİTLİK YAPIYORUZ’

Sevgen ve Erdemir ailelerinin bu mutlu gününde yanlarında olmak ve mutluluklarını paylaşmak üzere salonda olduklarını vurgulayan Özgökçe, “Tuşba Belediyesi olarak her gün onlarca kardeşimizin mutluluğuna şahitlik ediyoruz. Bu genç çiftimizi inşallah her iki cihanda mesut bahtiyar olabilmeleri ve bizlerin şahitlikleri ile aile yuvalarını kurabilmeleri adına şahitlik yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

EVLİLİK CİZDANI GELİNE VERİLDİ

İlk kez cübbe giyerek çiftin nikahını da kıyan Başkan Özgökçe, genç çiftlere duada bulunarak evlilik cüzdanını ise çifte vermek için AK Parti Edremit Belediye Meclis Üyesi Salih Özbek'e verdi. Özbek de çiftin evlilik cüzdanını gelin Ebru Yeşim Sevgen'e verdi. Nezih bir ortamda gerçekleşen düğün, çekilen halayların ardından takı merasimi ile son buldu.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:56
YORUM EKLE

banner135

banner134