banner186

'ERMENİ MEZARLIĞI ÜZERİNE TUVALET YAPTI' Haberine yalanlama

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında yapılan ve bölgede bir ilk olan halk plajı için ‘Ermeni mezarlığı üzerine tuvalet yaptı’ haberi yalanlandı.

'ERMENİ MEZARLIĞI ÜZERİNE TUVALET YAPTI'  Haberine yalanlama

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında yapılan ve bölgede bir ilk olan halk plajı için ‘Ermeni mezarlığı üzerine tuvalet yaptı’ haberi yalanlandı.

 

Geçtiğimiz günlerde vatandaşların geniş katılımıyla hizmete açılan bölgenin ilk ve tek halk plajıyla ilgili ortaya atılan iddialara yalanlama geldi. Edremit Belediyesinden yapılan açıklamada, “Haberde belirtildiği gibi halk plajımızın bulunduğu alanda Ermeni mezarlığı bulunmamaktadır. Halk plajı için herhangi bir şekilde bina yapılmamıştır. Sadece 1960 yılında kalma ve köylüler tarafından ahır olarak kullanılan köy okulu bulunmaktadır. Okulun onarımı yapılmış ve bölgede yeni bir inşaat kesinlikle yapılmamıştır. Sadece ahşaptan duş yerleri ve soyunma kabinleri yapılmış, onlar da sahile yaptırılmıştır. Tuvaletler bile seyyar olarak plajlara yerleştirilmiştir. Bölgede Urartu medeniyetinden kalma höyük vardır. Ancak haberde geçtiği gibi bölgeye zarar verilmemiş, aksine koruma ve kontrol altına alınarak turizme açılmıştır. Plaja gelen vatandaşlarımızın zarar vermemesi için de etrafı tel örgülerle kapatılarak koruma altına alınmıştır. Bu tamamen provakatif amaçlı bir haberdir. Halk plajımız başta olmak üzere yaptığımız hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından takdir edilmesinden dolayı karalamaya yönelik bir haberdir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 18:25
YORUM EKLE