Ertan’dan hafta sonu mesaisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı hafta sonunda da Büyükşehir Belediyesi'ne ait birimleri gezdi.

Ertan’dan hafta sonu mesaisi

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı hafta sonu sabah saatlerinde ilk olarak Van Gölü için büyük bir öneme sahip olan ve belediyenin 100 milyon lira maliyetli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'ne gitti. Burada Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Vekili Engin Akın, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, Van Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Şeref Demir ve yüklenici firma yetkilileri tarafından karşılanan Eşbaşkanlar, inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu. Tesisin son durumu hakkında bilgi alan Eşbaşkanlar, mevcut arıtma tesisini de gezdi.

Gezi ve incelemelerini Tuşba ilçesine bağlı Altıntepe Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda sürdüren Eşbaşkanlar, çalışanlarla bir araya gelerek İtfaiye Daire Başkanı Abdulillah Arvas’tan itfaiye filosu hakkında bilgi aldı. Araçları da tek tek inceleyen Eşbaşkanlar, kent merkezi ve 13 ilçedeki envanteri hakkında bilgilendirildi.

Eşbaşkanların son durağı ise VASKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Makine İkmal Şube Müdürlüğü oldu. VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir tarafından karşılanan Eşbaşkanlar, yerleşkedeki iş makinalarının bulunduğu depo ve malzeme hangarlarını inceledi. (ŞEHRİVAN HABER)

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE