Eş Başkanlardan 9 Kasım mesajı

İpekyolu Belediyesi Eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser 9 kasım 2011 tarihinde Van Merkez de 5,6 büyüklüğünde yaşanan 2. depremin yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladılar.

Eş Başkanlardan 9 Kasım mesajı

İpekyolu Belediyesi başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser 9 kasım 2011 tarihinde Van Merkez de 5,6 büyüklüğünde yaşanan 2. depremin yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladılar. 9 Kasım tarihlerinde yaşanan depremde hayatlarını kaybedenlere rahmet dileyen eş başkanlar, yaşanan acıların unutulmaması gerektiğini ve Van halkının deprem sonrası göstermiş olduğu birlik ve dayanışma ruhunun yaraların sarılmasında en büyük etken olduğunun altını çizdiler.

Eş Başkanların yayınladıkları kısa mesajda şu ifadelere yer verildi. ''2. depremde hayatını kaybeden tüm insanımıza Allah'tan rahmet diler yakınlarının acılarını tüm içtenliğimizle paylaştığımızı belirtmek isteriz. 23 Ekim depreminin daha acılarını sarmadan akabinde gelen 5,6 büyüklüğündeki 9 Kasım depremi, özellikle Van merkezde bir çok can ve mal kaybına sebep olmuştur. Büyük depremin hemen ardından gelen 9 Kasım depremi ile sarsılan Van Halkı, deprem sonrasında yaşanan felaket karşısında birlik ve dayanışma ruhunu daha sıkı tutmuş ve bu yardımlaşma ruhu, deprem sonrası yaraların sarılmasında en büyük etken olmuştur. Bizler bu acı olayların bir daha yaşanmamasını umut eder, bu bilinçle biz yöneticilere düşen görev ve sorumluluklarımızı harfiyen yerine getireceğimizi bir daha hatırlatmak isteriz. Bu anlamda depremlerden her türlü zarar görmüş tüm halkımızın acılarını en içten dileklerimizle tekrardan paylaşıyoruz.'' diye aktardı.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 12:40
YORUM EKLE