Eski devlet hastanesinin yeri için onay çıktı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in müjdesini verdiği eski devlet hastanesi alanının 'Millet Bahçesi' olarak tahsis edilmesi kararı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Eski devlet hastanesinin yeri için onay çıktı

Eski devlet hastanesi alanının 'Millet Bahçesi' olarak yapılması kararı çıktı. Kentin nüfus olarak en yoğun merkezlerinden biri olan İpekyolu ilçesinde yer alan eski devlet hastanesi alanı, geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Bu gelişmenin ardından Ankara'ya giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmeler sonucunda alanın ‘Millet Bahçesi’ olacağını açıklamıştı.


Alanın Van Büyükşehir Belediyesine tahsisi üzerinde çalışmalarını bitiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 24 bin 646 metrekare yüz ölçümüne sahip arsanın ‘Millet Bahçesi’ proje alanı olarak kullanılması amacıyla büyükşehir belediyesine tahsisi gerçekleştirdi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzalı yazı ile Van Valiliğine bildirilen kararda, arazinin sadece ‘Millet Bahçesi’ olarak kullanılması ifadesine de yer verildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN VALİMİZE
SAYIN VALİMİZE - 5 ay Önce

SAYIN VALİM hastane bahçesi güzel bir park olacak inşAllah. Fakat sizden istirhamımız bu alanın adı Millet Bahçesi olmasın. Çünkü küçük bir alan. Yine de hastane yerinin parka dönüştürülecek olmasından dolayı size teşekkür ederiz. TOPRAKKALE diye bilinen onlarca dönümlük yamaç ve tepe üstü alan Millet Bahçesine dönüştürülsün. Orada ağaçlandırma, yeşillendirme, peyzaj, mesire alanı, gezinti yolları ve seyir terası ile hoş bir bir aydınlatma- ışıklandırma ile mükemmel bir Millet Bahçesi oluşturulabilir.

BU ARADA SİZDEN BAŞKA TALEPLERİMİZ DE VAR:

1) Çevre Yolu 2) Modern ve büyük bir Otogar 3) Edremit- Üniversite arası mükemmel bir Sahil Kordonu 4) Çok Katlı birkaç Otopark. 5) Birkaç adet iyi düzenlenmiş açık otopark alanı 6) Parkomat uygulamasının bitirilmesi 7) Modern bir Kent Kütüphanesi 8) Güzel bir Kitapçılar ve Sahaflar Çarşısı 9) Büyük ve modern bir Sebze-Meyve Hali. 10) Güzel bir Balıkçılar Hali 11) Her semte ve her mahalleye ( toplam 20 tane) Kapalı Semt Pazar Yeri 12) Şamdan Kanalı, Akköprü Deresi ve diğer kent içi kanal ve derelerin temizliği, ıslahı, balık yaşamına uygun hale getirilmesi. 13) Toplu Taşımaya bir düzen getirilmesi 14) Toplu taşıma araçları için büyük bir yolcu alma, indirme ,bindirme merkezi ve yolcu bekleme alanı oluşturulması. 15) Metruk yapıların kaldırılması. 16) Şehir içindeki ahır ve ağılların yerleşim alanlarının dışına, kent dışına çıkarılması. 17) Bütün mahalle yollarının üç merkez ilçede de modern bir asfalt serimine kavuşturulması, bozuk ve çökük yolların yenilenmesi. 18) Çarşı içinde elektrik hatlarının yer altına indirilmesi, kaldırımlardaki elektrik ve telefon direkleri ve panolarının da kaldırılması. 19) Şehir içindeki parkların yenilenmesi. 20) Kaldırım ve yol işgallerine son verilmesi. Esnaf ve işportacılara izin verilmemesi. 21) Her mahalleye yeni park ve yeşil alanlar yapılması. 22) Şehir içinde ve bütün mahallelerde dört mevsim temizlik hizmetlerinin daha yaygın, daha aktif ve daha iyi yapılması. 23) Çarşımızın her noktasında, her sokağında bakım, temizlik, denetim ve iyileştirmelerinin yapılması.

VAN MEMNUN
VAN MEMNUN - 5 ay Önce

SAYIN VALİM VAN SİZE MİNNETTAR CAMİ BAHÇESİNDEN BAŞKA OTURACAK ALAN YOK SAYENİZDE BİZDE BİR PARK GÖRECEĞİZ SAYGILAR