Eski yöneticilerden AK Parti’ye ‘büyük’ destek

31 Mart’ta yapılacak olan seçimler öncesi AK Parti Büyükşehir ve ilçe çalışmalarını yürütürken, AK Parti’nin eski yöneticilerinden flaş bir hamle geldi. Partide seçim öncesi ayrışma ve benzeri bir çok tartışmanın ayyuka çıktığı bir dönemde eski yöneticiler tüm tartışamalara nokta koyan bir hamle yaptı.

Eski yöneticilerden AK Parti’ye ‘büyük’ destek

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ- 31 Mart’ta yapılacak olan seçimler öncesi AK Parti Büyükşehir ve ilçe çalışmalarını yürütürken, AK Parti’nin eski yöneticilerinden flaş bir hamle geldi. Partide seçim öncesi ayrışma ve benzeri bir çok tartışmanın ayyuka çıktığı bir dönemde eski yöneticiler tüm tartışamalara nokta koyan bir hamle yaptı. Kuruluştan bugüne görev yapan il başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve yöneticilerin içerisinde yer aldığı kalabalık bir grup Ak Parti il başkanlığını ziyaret ederek ‘destek’ buluşması gerçekleştirdi. AK Parti Van Milletvekilleri Osman Gülaçar, Abdulahat Arvas’ın yanında Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva ve il başkanı Kayhan Türkmenoğlu yer aldı. İl eski başkanı Abdullah Arvas’ın öncülüğünde ziyaret gerçekleştiren grup “Bütün varlığımızla yanınızdayız” mesajı verdi.

Ak Parti Van İl Teşkilatı eski yönetimi yeni yönetime ve belediye başkan adaylarına destek amaçlı ziyarette bulundu. Ziyarete milletvekilleri de katılım sağlayarak destek verdiklerini vurguladı. Abdullah Arvas’ın öncülüğünde bir çok eski yöneticinin bulunduğu grup Ak Parti Van İl eski teşkilat yönetimi ve yöneticileri yeni teşkilatla bir araya gelerek, kaynaşma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan eski ve yeni yönetim birlik ve beraberlik mesajları vererek, birbirlerine destek verdiklerini belirttiler.

ARVAS: BAŞLAR AYAK AYAKLAR BAŞ OLDU

Ak Parti Van Milletvekili Abdullahat Arvas toplantıda yaptığı konuşmada, teşkilata emeği geçenlere teşekkür ederek, teşkilatı daha da büyütmek için çaba göstereceklerini vurguladı. Arvas, “Bizimde elbette eksikliklerimiz var. Asıl amacımız bu eksiklikleri birlikte düzeltmek. Bölgede ciddi bir işsizlik var. Bunun da farkındayız. Bu şehrin ayağa kalkması için çaba göstereceğiz. Şehrimiz çok değişti. Şehrin örfü adedi değişti. Başlar ayak ayaklar baş oldu. Şehri eski değerlerine nasıl kavuşturacağımız konusunda çaba sarf edeceğiz.” Dedi.

“ADALETİ BU ŞEHRE GETİRMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ”

Ak Parti’nin gece gündüz çalışarak destek veren gençler ve kadınlar sayesinde bu günlere geldiğine dikkat çeken Arvas, “Biz memleketimiz ve davamız için buradayız. Büyükşehir ve 13 ilçenin kazanması için çalışacağız. Eleştirilerimiz yapıcı olmalı. Birlikte ve birlik olmalıyız. Sizler artık Ak Partilisiniz. Be yaparsanız yapın sizler artık Ak Partilisiniz. Van’ı imar edeceğiz. Ve şehrimizi Ak Partili belediyecilikle tanıştıracağız. Biz ayağa kalktığımız zaman zalimler yerlerine çekilecek. Biz adaleti bu şehre getirmek için çaba sarf edeceğiz.” Diye belirtti.

GÜLAÇAR: BU ÜLKENİN VE BU ŞEHRİN AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Gülaçar, “Türkiye’nin en büyük ve en güçlü partisiyiz. Belediyelerimizde iktidarlarımızda ülkeye unutulmayacak hizmetler yaptı. Sayın cumhurbaşkanımız dünyanın istisna liderlerindendir.” Dedi. 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çeken Gülaçar, bu tarz girişimlerin “Beyaz adam” olarak tabir edilen Dunald Trump tarafından yapıldığına vurgu yaptı. Gülaçar, “Darbe girişimini çok şükür püskürttük. Bedeli büyüktü ama sonuçları daha da büyük oldu. Biz kazanacağız ve kazanmalıyız. Bu şehrin geleceği ancak bizim dokunuşlarımızla olacak. Ancak bizim dokunuşlarımızla bu şehrin gençleri kazanacak. Bu şehri Ak Partinin ellerine teslim ederek, 31 Mart’ta taçlandıracağız. Bizim sahada inandığımız gibi inandırmamız lazım. Bu ülkenin ve bu şehrin Ak Parti’ye ihtiyacı var.” Şeklinde konuştu.

“ŞEHRİMİZE BİR VE BERABER OLDUĞUMUZU GÖSTERELİM”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkan adayı olduğunu ifade eden Gülaçar, “Bugün şehrimiz ve bölgemiz huzur içinde biz seçime gidiyor. Seçimlerde ayrımcılık yapılmasını istemiyoruz. Sadece eşitlik istiyorduk. Adalet istiyorduk. Göz göre göre yapılan haksızlıkların ve hırsızlıkların durdurulmasını istiyorduk. Bizim tek isteğimiz eşitlik ve adalet. Bu seçim şimdi daha iyi. Özalp’ı kazanacağız. Özalp’ı kazandığımızda bütün Van’ı kazanacağımız anlamına geliyor. Büyükşehri kazandığımızda da Van’ı Türkiye’ye 31 Mart’ta armağan etmiş olacağız. Bu toplantı çok önemli ve yerinde oldu. Şehrimize bir ve beraber olduğumuzu gösterelim.” İfadelerine yer verdi.

TAKVA: BURADAKİ VARLIĞIM SİZLERİ ASLA RAHATSIZ ETMEYECEK

Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva da yaptığı konuşmada, yapılan toplantıdan dolayı parti teşkilatına teşekkür etti. Takva, “Ben yabancınız değilim ve yabancınız da olmayacağım. Sizlere hizmet edeceğim her zaman. Sayın Cumhurbaşkanımızın taktiri ile bana bu görev verildi. Daha öncede bir meslek odasında iki defa başkan olarak seçildim. Buradaki varlığım sizleri asla rahatsız etmeyecek. Sizlere katkı sunmak için burada olacağım. Bunun sözünü sizlere veriyorum. Adalet partisi Türkiye’nin en büyük kuruluşudur. O yüzden geçmiş deneyimlerimizi sizlere paylaşmak ve burada yerel iktidarı ele geçirmek için burada olacağım.” Dedi.

“TEK AMACIMIZ KENTİN SORUNLARI”

Takva, “Birbirimize ihtiyacımız var. Siyasi partilerin fıtratı gereği bu gereklidir. Bu şekilde kentimize hizmet edebiliriz. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Her alanda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Beni tanıyanlarınız bilir. Ben muhalif kimliğe sahip biriydim. Muhalefetimiz asla birilerini yok etmek üzere inşa edilmemişti. Muhalif kimliğimiz daha çok temsil ettiğimiz hedef kitlenin haklarını korumaya yönelikti. Taleplerimiz kentin ekonomik politikalarına yönelikti. Şimdi masanın bu tarafına geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bana söylediği şu idi ‘Çok konuştun, çok muhalefet ettin. O zaman gel kentine sahip çık.’ Asla bir polemik içinde olmadım. Tek amacımız kentin sorunları idi. Allah nasip ederse bundan sonrada kentin sorunlarının çözümü için çaba göstereceğiz. Sizlerle omuz omuza çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugünkü dayanışmayı sağlayan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. Şunu ifade edeyim. Biz bu seçimi kazanacağız. Buna kalben inanıyorum. Kazanacağız.” İfadelerine yer verdi.

TÜRKMENOĞLU: KARDEŞLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ

Ak Parti Van İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, eski ve yeni teşkilat mensuplarının kaynaşması toplantısının önemli olduğuna değinerek, “Bu bizim için en önemli en elzem gördüğümüz bir toplantıdır. Bu tür şeylerde partimize hep hizmet etmek bir demokratik yarıştır bazı şeyleri çok arzu edersiniz ama olmaz. Olmaz ise küsülmez kırılmaz, darılmaz. Bu dava birlik beraberlik davasıdır. Hiç kimse davaya en küçücük bir şekilde eleştiri dahi yapmaz. Nefsimize göre değil mantığımıza göre hareket etmeliyiz. Çünkü bazen nefsimize yenik düşüyoruz. Bizim derdimiz üzüm yemektir. Maalesef son yıllarda üzüm yemenin dışında bağcıyı dövme derdindeyiz. bu kendini geliştirememiş kişilerin yapmış olduğu aciziyettir. Gelişen toplumlarda, kendini geliştiren kişilerde bu olmaz. Allah’ın izniyle birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi kimse bozamaz. Van’a ve Vanlıya hizmet etmeyi kendimize şiar edinmişiz. bu nedenle herkese ihtiyacımız var. Her bir kardeşimize, ulaşabildiğimiz ya da ulaşamadığımız herkese ihtiyacımız var. Bu anlamda buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ARAS: BÜTÜN VARLIĞIMIZLA YANINIZDA OLDUĞUMUZ BELİRTMEYE GELDİK

AK Parti eski İl Başkanı Abdullah Aras’da toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugün biz buradayız. 31 Mart seçimlerin ülkemize, partimize bölgemize ilimize ve ilçemize hayırlı olsun demeye geldik. Bundan böyle kayyumla yönetilen bir belediye istemiyoruz. Sivilin elinin değdiği belediyecilik anlayışıyla bir belediye istiyoruz. Biz bugün sizi ziyarete geldik. Burada bulunan bu teşkilat dünü ile bugünü ile büyük emekler verdi. Büyük gayretler gösterdik biz bugün bu teşkilatı sizinle tanıştırmaya geldik. Yabancı olmamaya geldik. Bütün varlığımızla yanınızda olduğumuz belirtmeye geldik. Bu işin eskisinin yenisinin olmadığı söylemeye geldik. Birliğimizi ve beraberliğimiz pekiştirmek için geldik. Bir olduğumuzu beraber olduğumuzu bu işin eskisinin yenisinin olmadığını ak parti çatısı altında birlik mesajı vermek için geldik. Var olmak için sizinle birlikte olmak için çizeceğiniz programlarda telefonlarınızı bekleyen bir asker olarak sürekli hazır bir şekilde olduğumuzu ilan etmek için geldik. Tekrar hepinize teşekkür ediyor, seçimlerin ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER