banner166

Esnaf Kooperatifi seçimini yaptı

Van Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi yapıldı. Yeni başkan belli önceki dönem başkanı Erdal Toktamış oldu.

Esnaf Kooperatifi seçimini yaptı

Van Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçimleri başkan adaylarının birbiri hakkında ifade ettiği iddialar ile başladı.

 

İki adayın yarıştığı seçimler sakin bir şekilde başlarken oy kullanma işlemi öncesi yerini sertliğe bıraktı. Müslüm Birdal ve Erdal Toktamış’ın yarıştığı kooperatif seçimleri divan kurulumuyla başladı. Mevcut başkan Erdal Toktamış’ın 2 yıllık başkanlık sürecinde yaptığı faaliyetlerin raporları okunduktan sonra denetim kurulu raporları okundu.

 

TOKTAMIŞ YENİDEN BAŞKAN!

Yapılan konuşmalar ve gerçekleştirilen faliyetlerin ardından oy kullanma işlemi başlatılırken, öncelik yaşlı ve hastalara verildi. Oy kullanmanın sona ermesinden sonra, saat 17'de sularında sandıklar açıldı. Sandıkların açılmasıyla oy çoğunluğuyla önde giden önceki başkan Erdal Toktamış oy sayımının bitmesiyle yeninden başkan seçildi. Gerçekleştirilen seçimde Erdal Toktamış bin 1107 oy alırken, Muslim Birdal ise 569 oy aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 20:25
YORUM EKLE