banner166

Fatih Çiftci'nin engelliler günü mesajı

 Fatih Çiftci, "Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler" dedi.

Fatih Çiftci'nin engelliler günü mesajı

Çiftci, "Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler" dedi.  Çiftci, Engelliler Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajda engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması ve kullanılması amacıyla BM’nin ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul ettiğinin anımsattı. 
Engelliler gününün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Engelliler Günü olarak kutlandığını anlatan Çiftci, "Öncelikle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin bu gününü kutlar, kendilerine engelsiz bir dünya diliyorum. Engelli vatandaşlarımız kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını sonuna kadar kullanma salahiyetine sahiptirler. Temel hak ve özgürlüklerden mevcut imkan ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılımları devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. 
Bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın bağımsız olarak hayatlarını idame ettirebilmeleri ve günlük faaliyetlerde bulunabilmeleri için sosyal, psikolojik ve ekonomik durumun kendilerinin lehine düzenlenmesi son derece önemlidir. Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma, dayanışma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarını artıracağımıza canı gönülden inanıyorum" dedi. AK Parti iktidarlarının engellilerin sorunlarıyla çağdaş ve sosyal devlet anlayışının bir gerekliliği çerçevesinde ilgilendiğini ve birçok yasal düzenlemeler getirdiğini vurgulayan Çiftci, "Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak için bütün güçleriyle çalıştıklarını ve bundan sonra da engelli kardeşlerimize sahip çıkarak sorumluluk ve görevimizi yerine getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve esenlik dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE