banner211

Flaş! Van Valiliği'nden koronavirüsle mücadele için yeni kararlar...

Vakaların iyiden iyiye artışa geçtiği ve hastanelerin tam anlamıyla doluluğa ulaştığı Van'da Valilik yeni kararlar açıkladı...

Flaş! Van Valiliği'nden koronavirüsle mücadele için yeni kararlar...

Bayramdan önce ciddi bir artış gösteren ve Van'da patlama yapan Covid-19 virüsü yayılmaya devam ederken Van Valiliği bünyesindeki İl Hıfzıssıhha kurulu ardı ardına yeni kararlar almaya başladı.

Daha önce düğünlerle ilgili düzenlemeler yapan ve toplu alanlarla ilgili yeni kararları açıklayan son olarak da yaz ayıyla birlikte artan piknik ve benzeri alanlarla ilgili uygulamalarda değişikliğe gitti.

İl Umumi Hıfzıssıha Kurulu Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında yeni bir karar aldı. İşte o karar:

"İlimiz sınırları içerisinde semaver, mangal, cızbız ve benzeri etkinlikler, temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet etmek şartı ile sadece belediyelerin belirlediği yerlerde saat 19.00’a kadar yapılabilecektir."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taha taş
Taha taş - 7 ay Önce

Bukadar saçmalama olurmu koruna bahanesiyle vatandaşı mahvettiniz

MEHMET S.S.
MEHMET S.S. - 7 ay Önce

HIFZI SIHHA KURULUNUN AÇIKLAMIŞ OLDUĞU PİKNİK ALANLARI KARARI YERİNDE BİR KARAR.ANCAK VATANDAŞIMIZ PİKNİYE GİDECEĞİ ZAMAN PİKNİK ALANLARININ NERELER OLDUĞUNU DA ÖĞRENMEK ZORUNDADIR. LÜTFEN BUNDAN SONRA TOPLUMU İLGİLENDİREN KARARLAR ALINIRKEN YER DE BELİRTİLMELİDİR Kİ HALKIMIZ GİDECEĞİ YERİ DE ÖĞRENMİŞ OLSUN TEŞEKKÜRLER VAN TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE

iskeleli
iskeleli - 7 ay Önce

Bayağı etkili olacağa benziyor. :))) Bu tarz önlemler ile zor biraz. Bence soka çıkma yasakları tekrarlanmalı. Yoksa kimsenin kurallara uyma niyeti yok. Çoluk çocuk okulu özledi . Allah devletimize zeval vermesin.

Osman
Osman - 7 ay Önce

Yapacağın önleme

banner201