banner166

'FOTOĞRAFTAKİ KARDEŞİMDİR'

Ankara’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının faili Abdulbaki Sömer için Van'da taziye kuruldu. Ağabey Nuri Sömer, babasının DNA testi için Ankara'ya çağrıldığını, fotoğraftaki kişinin de 2005'te kayıp ilanı verdikleri kardeşi olduğunu söyledi.

'FOTOĞRAFTAKİ KARDEŞİMDİR'

Ankara'nın İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokağı'nda 17 Şubat'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen ve 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili başlatılan soruşturmalar sürerken, Van'da ise taziye kuruldu. Hacıbekir Mahallesi Esentepe Camisi'nin alt katında bulunan taziye evinde intihar bombacısı Abdulbaki Sömer'in yakınları taziyeleri kabul ederken, ağabeyi Nuri Sömer de fotoğraftaki kişinin kardeşi olduğunu, konuyla ilgili babasının da Ankara'ya çağrıldığını belirtti.


DNA testi için Ankara'ya giden babasını bugün döndüğünü ve bu kez de Van Emniyet Müdürlüğüne çağrıldığını anlatan ağabey Sömer, kardeşinin 2005'te kaybolduğunu söyledi. Sömer, “Fotoğraflardan gördüğümüz kişi 1989 Gürpınar doğumlu Abdulbaki Sömer'dir. Kardeşim 2005 yılında kayboldu. Biz o zaman savcılığa kayıp için başvuruda bulunmuştuk. Cenazeyi almak istiyoruz. Cenazenin nerede olduğunu bilmiyoruz. Bunun için başvuruda bulunduk. Babam DNA testi için Ankara'ya gitmişti. Orada gerekli işlemler yapıldı. Kendisi de sağlık problemleri yaşıyor. Orada kendisine çok iyi davranıldığını söyledi. Babam dün gece Van'a döndü. Babamla konuştuk. Ankara'da babama ölen kişinin o olduğu söylenmiş. Ancak DNA testiyle kesinlik kazanacak. Bugün de yine babam ifade için Van Emniyet Müdürlüğüne çağırıldı. Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 15:14
YORUM EKLE