banner211

Gelecek Partisi birinci yaşını kutladı

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yapıp pasta kesti.

Gelecek Partisi birinci yaşını kutladı

MERAL YILDIZ / ŞEHRİVAN

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yapıp pasta kesti.

Bir yıl önce Ankara’da kurulan Gelecek Partisi bir yaşını tamamladı. Bir yaşını tamamlayan parti kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı parti binasında dolayısıyla basın açıklaması yapıp pasta kesti. Parti binasında basın açıklaması yapan il başkanı Abdulhekim Karabıyık, “Gelecek kaygısı içinde onurlu bir hayat mücadelesi veren ve bu mücadelede ilk günden itibaren öne çıkarak gelecek nesillere bir destan yazmakta olan gelecek gönüllüsü kardeşlerimi ve yol arkadaşlarımı saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bu özel günde yürekten yüreğe beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Meşakkatli ama onurlu, zor ama huzurlu, badireli ama ilkeli ve ahlaklı siyaset yolculuğumuz için özel bir gündeyiz.” Dedi.

“300 KİŞİLİK BİR KONFERANS SALONUMUZU DİZAYN ETTİK”

Karabıyık, “Gelecek partisinin kuruluşundan itibaren gerek ilimizde Bahçesaray’da ki çığ felaketi ardından, Başkale ilçemizde yaşanan deprem ve giderek artan Koronavirüs ile mücadele kısıtlamalarına rağmen, çok kısa sürede Van’ımızın en işlek caddesinde 1500 metrekare kapalı alana sahip 300 kişilik bir konferans salonumuzu dizayn ettik ve 2030 yılına kadar kira sözleşmemizi yaptık.” İfadelerini kullandı.

“GÖNÜLDAŞLARIMIZI PARTİMİZE ÜYE YAPIYORUZ”

50 kişiden oluşan il yönetimini oluşturduklarını söyleyen Karabıyık, “Toplamda 13 ilçemizden 11 ilçe başkanımızın atamasını gerçekleştirdik, kadın ve gençlik kolları il başkanlarımızın atamalarını yapıp şu ana kadar 6 ilçemizin kongresini tamamlamış bulunmaktayız. Sayın genel başkanımızın da teşrifleriyle 22 Ağustos da coşkulu bir şekilde il kongremizi gerçekleştirdik. Ardından 1 Kasım da Büyük kongre için 16 delegemizin tamamı ile Ankara’daki 1’inci olağan büyük kongremize katılım sağladık. Şimdi tüm teşkilat birimlerimiz ile bir taraftan STK temsilcilerimizi ve esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Diğer taraftan partimize yoğun bir şekilde katılmak isteyen gönüldaşlarımızı partimize üye yapıyoruz.” Diye konuştu.

“ERKEN SEÇİM İÇİN HAZIRIZ”

Karabıyık konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ayrıca; saha çalışmalarımızla ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza imkânlarımız dâhilinde gıda, giyim, maske ve buna benzer yardımlarda bulunuyoruz. En önemlisi halkımızdan kopmadan, bu zorlu süreçte halkımız ile aramıza mesafe koymadan sahada ki çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Muhtemel yapılacak bir erken seçim için Gelecek Partisi Van il teşkilatı olarak seçime hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

“YIL DÖNÜMLERİ SADECE ANMA DEĞİLDİR”

12 Aralık 2019 yılında kurulan Gelecek Partisinin 1 yaşına girdiğini ifade eden Karabıyık, “Geride bıraktığımız badireli bir yıl içinde, emeği geçen kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Yıl dönümleri sadece anma değil, aynı zamanda muhasebe ve ders çıkartma vesileleridir. Bu duygu ve düşüncelerimle gelecek partimizin birinci yıl dönümünü kutluyor, başta teşkilat mensubu arkadaşlarıma, basın mensuplarına ve tüm Vanlı hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
van
van - 4 ay Önce

ALLAH Hayırlı etsln