Genç iş insanından Van’a dev yatırım

Van’da yıllardır inşaat sektöründe hizmet veren İnşaat Mühendisi Ümit Adiloğlu, kurduğu Üvercinka Kültür ve Sanat Merkezini bölgenin hizmetine sundu.

Genç iş insanından Van’a dev yatırım

Van’da yıllardır inşaat sektöründe hizmet veren iş insanı Ümit Adiloğlu, 6 kattan oluşan Üvercinka Kültür ve Sanat Merkezini kurdu. İçerisinde tiyatrodan halk oyunlarına kadar birçok sanatsal çalışmanın yürütüldüğünü ifade eden Adiloğlu, “Merkezimizde sanat galerisi, televizyon, radyo ve ses kayıt stüdyoları, heykel, seramik ve dans atölyeleri, tiyatro ve sinema salonları, müzik ve resim eğitim sınıflarının yanı sıra insanların rahat nefes alabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir kafemiz bulunuyor. Oluşturduğumuz bu merkezimizde halkımızı sanatla buluştururken aynı zamanda burada bir yaşam alanı oluşturmak ve kentin ekonomisine katkı sağlamak bizim öncelikli amacımızdır” dedi.


İçerisinde her türlü kültür ve sanat faaliyetlerinin yürütüldüğü bir sanat kompleksini Van ve bölge halkının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Adiloğlu, “6 kattan oluşan merkezimiz bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde kuruldu. Kültür merkezinde 25, kafe bölümünde ise 40 olmak üzere 65 kişinin istihdamını sağladık. Bu anlamda merkezimizin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Korona virüs pandemisine karşı tüm hijyen kurallarının alındığını da sözlerine ekleyen Adiloğlu, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de bu zorlu süreçten geçiyor. Bu anlamda bizlerde gerek sosyal mesafe gerek maske kullanımı ve gerekse dezenfektan kullanımı ile ilgili kuralları merkezimizde uyguluyoruz. Bu kapsamda tüm halkımızı merkezimize bekliyoruz” diye konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretim
Üretim - 2 hafta Önce

Keşke üretime yönelik bir yatırım olsaydı

Ben
Ben - 2 hafta Önce

Boş işler...

Ziver
Ziver - 2 hafta Önce

Kardeş uzun uzun yazmışsınız ama buranın adresi yok

Vanlı
Vanlı - 2 hafta Önce

Ne kadar önemli bir iş yapmış!!!

Vanlı
Vanlı - 2 hafta Önce

Zarardan başka birşey degil dev bir fabrika açtı sandım

Ensarcan
Ensarcan - 2 hafta Önce

Şuna boş insanların toplanma yeri desene sanki az kafe kahve gibi yerlerimiz vardı

İsimsiz
İsimsiz - 2 hafta Önce

Aman ne de büyük bir yatırım yapmış duyda inanma

Erden Bilgen
Erden Bilgen - 2 hafta Önce

Van halkı ve toplumumuz için çok büyük bir hizmet. Candan kutlarım..