Gevaş Belediye Başkanı Sezer'en 15 Temmuz Mesajı

Gevaş Belediye Başkanı Sezer 15 Temmuz'a ilişkin bir açıklamada bulundu.

Gevaş Belediye Başkanı Sezer'en 15 Temmuz Mesajı

Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer 15 Temmuz 2016 Tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimine yönelik bir basın açıklamasında bulundu. Sezer yapılan darbe girşiminin karşısına ölüme meydan okuyacak bir millet çıkacağının hesaplara katılmadığını belirterek şehitlere rahmet, gazilere ise şifa dileklerinde bulundu.

Sezer'in açıklaması ise şu şekilde...

"15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler,  Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.
Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır. 
Bu vesileyle, 15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE