banner166

GÖZALTINA ALINAN 13 KİŞİ SERBEST KALDI

Ankara'da büyük bölümü Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının faili örgüt mensubu Abdulbaki Sömer için düzenlenen taziyeye katıldıkları gerekçesiyle çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenerek gözaltına alınan 13 kişi serbest bırakıldı. Aralarından Sömer’in babası, abisi, cami imamı ve DBP İl Eş Başkanının da bulunduğu 13 kişi dün gece çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

GÖZALTINA ALINAN 13 KİŞİ SERBEST KALDI

 

Ankara'da İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokakta 17 Şubat akşamı askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen ve 29 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Bombalı saldırgan için İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi Esentepe Sokak'taki Esentepe Camii'nin alt katında taziye kuruldu. Savcılık taziyeye katılanlarla ilgili soruşturma başlatırken, önceki gün aralarında canlı bombanın babası Musa Sömer, abisi Nuri Sömer, cami imamı ve DBP İl Eşbaşkanı Caziye Duman’ın da bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınan 13 kişi Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Buradaki ifadelerinin ardından savcılığa daha sonra ise mahkemeye sevk edilen ve aralarında DBP İl Eşbaşkanı Caziye Duman’ın da bulunduğu 13 kişi serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 10:07
YORUM EKLE