banner166

Gülaçar, Van Vakfı Olağan Seçimli Genel Kurulunda konuştu

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı, Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda konuştu.

Gülaçar, Van Vakfı Olağan Seçimli Genel Kurulunda konuştu

ŞEHRİVAN HABER: Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı, Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda konuştu.

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı, Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda konuştu. Gülaçar burada yaptığı açıklamada; Tüzük metnin vakıf amacına değinerek şu ifadeleri kaydetti: “Vakıf Vanlıların, ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda dayanışmalarını geliştirmek ve güçlendirmek, yardımlaşmayı gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.” sözleriyle özetlenmiştir. 26 yıl önce rahmetli Celalettin Tüfenkçi ve diğer kıymetli kurucuların öncülüğünde kurulan bu vakfımızın önemli bir görev icra ettiği kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

GÜLAÇAR, VAKFIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Gülaçar, vakıfların önemine değinerek şu ifadeleri kullandı: “Vakıflar, medeniyetimizde karşılık beklemeden yardım etmenin, diğergamlığın yaygınlaşmasına vesile olmanın bir aracıdır. Bu müesseseler, ortak kültürel öğelerin korunmasının ve sürdürülmesinin mekanıdır. Bugünün dünyasında, bireysel bir hayat tercihi yaygınlaşırken, organik ilişkiler yerini mekanik ilişkilere bırakırken, geleneklerimiz ve kültürümüz sayesinde bir araya gelmeye devam etmekteyiz. İşte Van Vakfı, 26 yıldır İstanbul’da, Vanlıların bir araya gelmesine, yardımlaşmasına, iyi günde kötü günde dayanışmasına öncülük etmektedir. Vakfımızın önemi ve kıymetinin sebebi de burada yatmaktadır. Gurbette hemşerilerin dayanışmasının önemini hepimiz bilmekteyiz. Vakfımızın ana amaçlarından biri de bu dayanışmaya bir araç olmasıdır” dedi.

“VANLILARIN RAKİBİ VANLILAR OLMAMALI”

Gülaçar, “Günümüz dünyasında; iş dünyasından akademiye, siyasetten sivil topluma her alanda ancak güçlü lobi faaliyetleri vasıtasıyla daha etkin ve daha verimli birlikteliklerin oluştuğunu biliyoruz. Vanlıların da böylesi bir birliktelikle ülkemizde daha önemli işlere imza atacağına inanıyorum. İş dünyası, siyaset ve sivil toplum elbette ki rekabetin olduğu alanlardır. Ancak Vanlılar olarak ıskaladağımız bir gerçeğin olduğunu hatırlatmak isterim. Vanlıların tek rakibi Vanlılar olmamalı. Hatta uzun bir süre Vanlıların rakibi Vanlılar olmamalı” diye belirtti.

“KİM SEÇİLİRSE SEÇİLSİN OMUZLARIMIZDA TAŞIYACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERELİM”

Son olarak Gülaçar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her bir Vanlı, diğer bir Vanlı kardeşimizi bulunduğu platformda, nasıl daha iyi bir yere taşırız derdini gütmeli. Çünkü bunu yaparsak Van ve Vanlılar ancak arzuladığımız yerlere gelir. Bir makama, mevkiye gelen Vanlı kardeşimizin paçalarından tutup aşağı çekmektense, gel kardeşim bu benim omuzlarım, sen omuzlarıma bas ki daha da güçlü olalım, demeli. Bu duygularla bugün gerçekleşecek seçimlerde hiçbir Vanlı kardeşimin rakibinin başka bir Vanlı kardeşim olmadığını ifade etmek istiyorum. Kim seçilirse seçilsin omuzlarımızda taşıyacağımızın sözünü verelim. Seçilemeyecek kardeşlerimizde aynı platformda veya başka bir platformda Vanı nasıl daha iyi bir yere getiririz derdiyle yeni işlere imza atmanın gayreti içerisinde olmalıdır. Bugüne kadar vakfımızın yönetiminde yer alan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bugün seçilecek yönetime de başarılar diliyorum. Biz güçlü olalım ki Vanımızın yeni nesillerini destekleyelim ve onlara yön verelim” şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
demir
demir - 10 ay Önce

sen çok yaşa osman hocam