banner211

Gülaçar’dan Kırsal Kalkınma Destekleri açıklaması!

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Van proje listesinden 27 projenin tamamına hibe verildiğini açıkladı.

Gülaçar’dan Kırsal Kalkınma Destekleri açıklaması!

Milletvekili Gülaçar yaptığı açıklamada “02.08.2019 tarih ve 30850 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2019/30 sayılı Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında yapılan değerlendirme ve bütçelendirme çalışmaları sonucu, ilimizden 13 adet Ekonomik Yatırımlar konusunda proje ile 14 adet Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları konusunda olmak üzere uygunluk kriterlerini taşıyan toplam 27 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, 22.786.883,86 TL toplam proje tutarının 11.149.728,50 TL kısmı hibe olarak Van ilimize tahsis edilmiştir. Vanımıza hayırlı olsun. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza, Van Milletvekillerimiz İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas’a, bakanlık çalışanlarımıza ve il müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Destek alan 27 firma ve girişimcinin projelerini başarıyla tamamlayacağına ve Van tarım ekonomisine katkı sunacaklarına emin olduğunu ifade eden Gülaçar, Vanımızın ekonomik kalkınması ve istihdamı için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bitsin bu hasret
Bitsin bu hasret - 1 yıl Önce

S. M.vekili çevre yolumuz ve şu imar çözümu ne oldu bilginiz varmı açıklama yaparsanız memnun oluruz ne zaman başlayıp ne zaman bitecek yeter gayrı ömrümüz bitti kendi evimizde oturamadan göçüp gidecez bu dünyadan yerimiz var ama para etmiyor. ev olmuyor ve satılmıyor ne olacak bu halimiz teşekkürler