Gülaçar'ın protesto olayında son dakika gelişmesi

Dün esnafı ziyaret ettiği sırada bir grup tarafından protesto edilen Ak Prtinin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar partililer tarafından apar topar İlçe Başkanlığı binasına götürülmüştü. yaşanan protestonun ardından Gülaçar'ın koruması olarak tanınan bir kişi silahla havaya ve rastgele ateş ederek kalabalığı dağıtmıştı. bu görüntüler bugün Van Valisi ve Van Emniyet Müdürü tarafından incelenerek gerekli işlemlerin yapılması için ilgili kolluk kuvvetlerine talimat verildi.

Gülaçar'ın protesto olayında son dakika gelişmesi

Van’da Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'a yapılan taşlı saldırı sırasında silah kullanılması gerginliğe neden olurken, olayla ilgili ifadeler alınıp, polis tarafından hazırlık soruşturma dosyası hazırlandı. Olay görüntüleri Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul tarafından da izlendi. 

Yerel seçimler öncesi şehir merkezinde esnaf ziyareti yapan Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, partililer ile BDP'li bir grup arasında dün Kazım Karabekir Caddesi'nde gerginlik yaşandı. BDP'liler Gülaçar ve taraftarlarına taş atarken, bu sırada Gülaçar'ın korumaları da havaya ateş açtı. Gerginlik sırasında partililer ve Gülaçar saldırıdan korunmak için Ak Parti İpekyolu İlçe başkanlığına sığındı. Olay sonrası polis raporları tutup saldırıya uğrayan bazı Ak Partililerin ifadelerine başvurdu. Olayla ilgili şuana kadar bir gözaltı olmazken, olay görüntüleri Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul tarafından detaylı bir şekilde izlendi. Olayla ilgili bilgilerin savcılığa verileceği belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER