banner166

Gürpınar Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi

Gürpınar Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası (HAK-İŞ) arasında 2019-2021 yılarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Gürpınar Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi

Hizmet İş Sendikası (HAK-İŞ) Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, sözleşme sonrası açıklamalarda bulundu. Efeoğlu, “Üyelerimiz adına güzel ve tatmin edici bir sözleşme olduğuna ve bu konuda Kaymakamımız, Belediye Başkan vekilimiz Sayın Osman Doğramacı’ya çok teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız çalışanlarına sahip çıkan, hakları konusunda hiçbir engel çıkarmayan kendi evlatları gibi gören belediye başkanıma şükranlarımızı arz ediyorum diye konuştu. Gürpınar belediyesi merkeze uzak olmasından dolayı yapılan hizmetler çokta görülmemektedir. Gürpınar’ı adeta yeniden inşa edilmiş gördüm, yıllarca yapılmayan işlerin yapıldığına şahit oldum. Belediyeler içerisinde aslında çok iş yapılan ancak tanıtımı yapılmayan bir ilçe gördüm.” Dedi.

 

 

EFEOĞLU: ÖZLENEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

 

Belediye Başkanının devlet terbiyesi aldığını vurgulayan Efeoğlu, “Kendini ilçeye ve görevine adamış bir devlet adamıdır. Reklamdan uzak sadece hizmet endeksli bir belediyecilik anlayışına şahit olduk, bir taraftan işçilerin haklarına sahip çıkan, diğer taraftan özlenen bir belediyecilik anlayışıyla hareket eden bir belediye başkanını tanıdık. Allah belediye başkanımızın yardımcısı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 12:12
YORUM EKLE