Halk duyarlılığını gösterdi!

Geçtiğimiz Pazartesi gününde Edremit Kur-an Kursu yararına düzenlenen kermesin yetkilisi Ramazan Tuncer, kermesin öneminden ve kermes kapanmadan önce Van halkının duyarlılığından bahsetti.

Halk duyarlılığını gösterdi!

Kermesin açıldığı günden bu yana halkın büyük bir duyarlılık ile yaklaştığını belirten Tuncer “Halkımızın ne kadar sağduyulu olduğunun bilincindeydik. Bu yüzden Edremit ilçemizde bulunan Kur-an Kursumuza yardım amaçlı bir kermes düzenledik. Kermesimizin önümüzdeki günlerde sona ereceğini belirtirken halkımızın duyarlılığına olan teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İnanıyorum ki bu duyarlılık halkımızda olduğu sürece Van çok daha iyi noktalara varacaktır.” Dedi.

 

‘EN İYİ YOLLARDAN BİRİ KERMES’

 

Kermes gelirlerinin dinimizi öğrenen ve öğretecek olan Kur-an Kursu talebelerine gideceğini ve en büyük hayırlardan birinin Kur-an bilincinde olan bir nesil yetiştirmek olduğunu belirten Tuncer, bu kapsamda öğrencilere yardım etmek için en iyi yollardan birini kermes olarak gördüklerini belirtti. Tuncer “Kermese gelen vatandaşlar ihtiyaçlarını temin edebildikleri gibi verdikleri ücretler ile de Kur-an kurslarına katkıda bulunuyorlar. Buraya gelen vatandaşlarımızın kimisi aldıkları malzemenin fiyatının iki katını verdiler. Onların yapmak istedikleri kendi ihtiyaçlarını karşılamak değil sadece yardımdı bence. Bu denli duyarlı bir halkımız olduğu için çok gururluyuz.” Şeklinde konuştu. 


Ömer TOKTAŞ – Şehrivan Özel

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 11:34
YORUM EKLE