banner102

HDP Van'da yürüyüş yapmak istedi, Polis müdahale etti!

96 gündür açlık grevinde olan DTK Eş Başkanı Leyla Güven'e destek amacıyla Van'da yürümek isteyen HDP'li vekillere polis izin vermedi.

HDP Van'da yürüyüş yapmak istedi, Polis müdahale etti!

ŞEHRİVAN HABER - 96 gündür açlık grevinde olan DTK Eş Başkanı Leyla Güven'e destek amacıyla Van'da yürümek isteyen HDP'li vekillere polis izin vermedi. 

HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in 98 gündür sürdürdüğü açlık grevine destek vermek amacıyla Van'da, HDP İl binasında toplanan grubun dışarı çıkmasına izin verilmedi. Bina önünde önlem alan polis ekipleri, parti yöneticileriyle görüşüp, grubun dağılmasını istedi. 

Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Van Milletvekilleri Muazzez Orhan ve Murat Sarısaç kentin en işlek caddelerinden biri olan Kazım Karabekir Caddesi'nde, Güven'e destek için yürümek istedi. 

Bir süre yürüyen vekillere, polis tarafından izin verilmedi. Bunun üzerine 4 vekil, bir giyim mağazasının önünde, kaldırımda oturma eylemine başladı. Polis ise vekillerin etrafında çember oluşturup, güvenlik önlemi aldı. 


 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER