‘HERKES O’NU OKUDU’

Van Öğretmenler Derneği tarafından yürütülen Peygamber Efendimizi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla yapılan “Herkes O'nu Okuyor” yarışmasının ödül töreni yapıldı.

‘HERKES O’NU OKUDU’

Van’ın ilk beş yıldızlı oteli olan Rescate Otel’de yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ödül töreni, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından kürsüye çıkan Van Öğretmenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Canpolat, yarışmanın süreci hakkında bilgiler verdi. Canpolat, yarışmaya kısa sürede Van’da 34 bin 400, Türkiye genelinde ise 2 milyon 47 bin başvuru yapıldığını söyledi. Yarışmanın 3 farklı kategoride yapıldığını belirten Canpolat, “Yetişkinler, gençler ve yıldızlar kategorisinde, 12 gün süren yarışmada 36 sınav yapıldı. Sınav sonucunda yarışmacı 6 kişiye Umre ziyareti, 3 adet dizüstü bilgisayar ve 61 adet tablet verildi. Üç aşamalı olan yarışmanın ikinci aşaması Erzurum’da yapılacak ve yarışmaya Van’ı temsilen 3 kişi katılacak. Yarışmanın Türkiye finali ise 20 Nisan’da İstanbul’da yapılacak” dedi.

Araştırmacı-Yazar Fadıl Dinçer ise, bir Müslüman’ın en büyük hayalinin Efendimizin (s.a.v) yakınlığını elde etmek olduğunu belirterek, “Bir Müslüman O’nunla olan irtibatını her gün bir kere daha gözden geçirip, onun halkasındaki yerini korumanın gayreti içerisinde olmalıdır; samimiyetini, ihlâsını elden geldiğince sapasağlam tutup halkadan ayrılmamanın gayreti içinde olmalıdır. En büyük korkusu da bu halkadan ayrı kalmak, ayrı düşmek, kovanın dışında kalmak olmalıdır. Bir mümin bu hayal ve endişe ile yaşamıyorsa, buna ancak gafil denir. Peygamber Efendimizin kovanında olmak bir mümin ve Müslüman için en önemli umdedir” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından ödül töreni Grup Tillo’nun ilahi ve ezgi dinletisi ile devam etti. İlahi konserinin hemen ardından ödül törenine geçildi. Yetişkinler kategorisinde Faruk Bilici birinci, Emel Honamlıoğlu ikinci ve Tahirhan Öztürk ise üçüncü oldu. Gençler kategorisinde de Kudret İdiz birinci, Gülfer Pulat ikinci ve Seher Bozdağ ise üçüncü geldi. Yıldızlar kategorisinde de Seval Turan birinci, Melek Çetin ikinci ve Süheyla Balakan da üçüncü olup ödüllerini aldılar. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER