banner166

HİZMET-İŞ'ten bir ilk

Hizmet-İş Sendikası Van şube yönetimi, Büyükşehir Belediyesi ile 2019-2021 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleriyle ilgili üyeleriyle bir araya gelerek, bilgilendirme ve fikir alışverişinde bulundu.

HİZMET-İŞ'ten bir ilk

ŞEHRİVAN HABER-  Hizmet-İş Sendikası Van şube yönetimi, Büyükşehir Belediyesi ile 2019-2021 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi (TİS)  görüşmeleriyle ilgili üyeleriyle bir araya gelerek, bilgilendirme ve fikir alışverişinde bulundu.

 

Hizmet-İş sendikası Van şubesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu başkanlığında bir araya sendika üyeleriyle istişare toplantısında, Sendika yönetimince TİS görüşmeleriyle bilgiler verildi.

 

EFEOĞLU: ÇABA SARF EDECEĞİZ

 

Alışılmışın dışında bir ilki yapmayı ve Sendikacılık tarihine de bir yeniliği katmayı amaçladıklarını ifade eden Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Efeoğlu, şunları söyledi: “Bugüne kadar hiçbir sendika sözleşme görüşmeleri öncesi veya görüşmeler safhasında üyelerine danışmadan üyelerinin fikir ve taleplerini dikkate almadan görüşmelere sesiz sedasız ve genel merkezce hazırlanan taslak üzerinde başlanır imzalar atıldıktan sonra üyelerin haberi olurdu. Ancak biz burada üyelerimizin katılım gücüyle hareket etmek istedik. Buda sanırım Van’da sendikal tarihinde bir ilk olacaktır. İşverenle başlatılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin başlangıcından üyelerimizle bir araya gelerek onların fikirlerini, görüşlerini, talep ve beklentilerini almak amacıyla böyle bir toplantı düzenledik. Burada derleyeceğimiz bilgi ve talepler doğrultusunda işverenle yapılan görüşmelerimizden de dile getirerek herhangi bir iş kaybı veya hak kaybının yaşanmaması ayrıca üyelerimizin menfaatlerini en yüksek seviyeye çıkartmak için çaba sarf edeceğiz. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın.”

 

 

Büyükşehir Belediyesiyle yapılacak 3 yıllık Toplu İş Sözleme görüşmelerinin 3’uncusunu gerçekleştirdiklerini anlatan Efeoğlu, bu görüşmelerde ‘idari bölüm’ tamamlanarak mutabakata varıldığını, bunda sonraki görüşmelerin ise, ‘taban ücretleri, sosyal haklar ve kıdem tazminatlarını’ içeren maddeler üzerinde görüşmelere devam edileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 06:58
YORUM EKLE