Hüda-Par’dan Van Çevre Yolu açıklaması...

HÜDA Par Van Başkanlığı uzun yıllardır çözülemeyen Çevre yolu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Hüda-Par’dan Van Çevre Yolu açıklaması...

ŞEHRİVAN HABER

HÜDA Par Van Başkanlığı uzun yıllardır çözülemeyen Çevre yolu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

HÜDA Par Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Çevre yolu yapılacak mı, yapılmayacak mı, yapılacaksa ne zaman yapılacak?” sorularına dikkat çekildi. Açıklamanın devamında, “Bu tartışmalar sürerken, hali hazırda bu amaçla atılmış ciddi bir adım bulunmamakla beraber, masa başı imar planlamaları, çevre yolu civarında arsaları bulunan insanları ciddi anlamda mağdur etmektedir.” Denildi.

“KİMSENİN MAĞDUR OLMAYACAĞI BİR PLANLAMA YAPILMALIDIR”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Çevre yolu kamulaştırma yapılmaksızın evrak üzerinde 18. Madde ile bitirilmek istenmektedir.18. madde uygulaması da yapılırken hak ve adaletle bağdaşmayan, mülkiyet hakkına aykırı planlamalar yapılmaktadır. Hak sahiplerinin haklarının teslim edilme anlayışı yerine insanların birbirlerine ortak kılınması yoluna gidilmektedir. Elindeki arsasına yapılan planlama ile bir başkasının ortak olduğunu gören vatandaşlarımız arasında husumetlere yol açan bu ucube planlamadan bir an önce vaz geçilmelidir. Masa başı planlama ile değil, yerinde görerek kimsenin mağdur olmayacağı bir planlama yapılmalıdır.”

“ÇÖZÜMSÜZ ARSA ORTAKLIKLARI OLUŞACAKTIR”

Yetkililerin sorumluluk alması gerektiği vurgulanan açıklamada, “Bu anlamada yetkilileri sorumluluk almaya ve bir türlü yapılamayan bu çevre yolunun insanların bir birine ortak kılınarak planlanmasının yapılmasından vaz geçmeye yönelik çalışmalar yapmaya çağırıyoruz. Yapılaması gereken adil ve hakkaniyete uygun kamulaştırma sureti ile çevre yolunun yapılmasıdır. Ortaklığa dayalı planın tek faydası devlet bütçesinden harcama yapılmamasıdır. Anca öte taraftan bu yolun yakının da bile olmayan bir vatandaşın arsasına çevre yolunun yakınında bulunan bir başka vatandaşın ortak edilmesi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Aynı zaman da ileriye yönelik imar planı ve şehircilik açısından da çözümsüz arsa ortaklıkları oluşacaktır.” İfadelerine yer verildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
çile yolu
çile yolu - 3 hafta Önce

aynen katılıyorum bunların amacı çevre yolunu yapmak değil milleti bir birine kırdırmak. ben mağdurlardan biriyim iki parselime tanımadığım 3 farklı isim ortak bir de maliye inanın önceki askıda itiraz etmemiştim. sırf 11 yıllık çile bitsin diye ama malesef bu sondaki askı adeta milletle dalga geçilmiş kimler ne amaçla yapmış belli değil sanki yol yapılmaması itirazlar bitmesini artısın gibi bir anlayış sonrada vali eeee ne yapalım vatandaş itiraz ediyor diye yaygara koparıp suçu millete atmak istiyor anlaşılan.

Vatansever
Vatansever - 3 hafta Önce

Kesinlikle katılıyorum 18 madde bizleri çok mağdur ediyor

Serkan65
Serkan65 - 3 hafta Önce

Evet malesef bu uygulama insanları mağdur ediyor sadece çevre yolunda değil beyüzümü mahallesindede çok ciddi sıkıntılar var

Ayvaz
Ayvaz - 3 hafta Önce

18.madde vatandaşa zulümdür.Adil olan, devletin istimlak parasını verip vatandaşını razı etmesidir.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Aynen öyledir doğrudur.Allah rızası için Adalet

Vanli
Vanli - 3 hafta Önce

Van i bitirdiler Allah kabul etmesin herhalde bundan daha öte zulüm yapamazlardi

Vanlı
Vanlı - 3 hafta Önce

İste bizim dilimizden söylenmek istenen sözler budur