banner175

‘Hükümetimizden özür dilemesi gerekir’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu, dünyada söz sahibi bilinen birçok ülkenin vatandaşları kameralar önünde başı kesilerek, toplu halde kurşuna dizilerek katledilirken, Türkiye’nin 49 vatandaşının burnu bile kanamadan kurtulması dünya tarihinde ender görülen büyük bir başarı olduğunu söyledi.

‘Hükümetimizden özür dilemesi gerekir’

Musul Konsolosluğu çalışanlarının 101 günlük esaretinin ardından dün sabaha karşı kurtularak Türkiye’ye getirilmesi üzerine bir yazılı açıklama yapan AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Nayif Şabu, 101 gün önce Musul Konsolosluğu’nun emrindeki personelin İŞID Örgütü tarafından kaçırılarak rehin alındığını hatırlatarak, “Bu olay tüm ülkemizi derinden üzmüştür. Bu durum zaman zaman bir takım çevreler tarafında siyasi istismarlara alet edilerek hükümetimizin aleyhine propaganda aracı olarak kullanıldı” dedi.

Tüm bu gelişmelere rağmen AK Parti Hükümeti’nin hiçbir tahrik ve provokatif eylem ve söylemlere kulak vermeden büyük bir sabır ve tahammül örneği göstererek süreci adım adım takip ettiğini vurgulayan Şabu, dünyada hiçbir ülkenin gösteremediği cesaret, stratejik diyaloglar kurarak rehin tutulan personelin zarar görmemesi için hassasiyetle takip edildiğini anlattı. Şuba, “Dünyada söz sahibi bilinen birçok ülkenin vatandaşları kameralar önünde başı kesilerek toplu halde kurşuna dizilerek katledilirken, Türkiye’nin 49 vatandaşının burnu bile kanamadan kurtulması dünya tarihinde ender görülen büyük bir başarıdır. Türkiye’nin bu büyüklüğünü ve başarısını gören dış dünya bu durumu takdir ederken, Türkiye’deki bir takım çevrelerin geride bıraktıkları alışılmış beyan ve eylemlerinden dolayı Türkiye halkından ve özellikle hükümetimizden özür dilemeleri gerekir diye düşünüyorum. Kurtulan konsolosluk personelimize geçmiş olsun, Türkiye’nin de gözü aydın olsun diyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmaz üzere, Başbakanımız, hükümetimiz, Dışişleri Bakanımız ve çalışanı ile Milli İstihbarat Teşkilatımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 13:44
YORUM EKLE