Hyundai Tucson 2019’da şampiyonluğa oynuyor

Van Hyundai Ahsen Otomotiv, C-SUV segmentindeki başarılı modeli Tucson’la ilgili kampanya yaptıklarını ve kampanyanın stoklarla sınırlı olduğunu duyurdu.

Hyundai Tucson 2019’da şampiyonluğa oynuyor

Van Hyundai Ahsen Otomotiv, C-SUV segmentindeki başarılı modeli Tucson’la ilgili kampanya yaptıklarını ve kampanyanın stoklarla sınırlı olduğunu duyurdu.

TUCSON OCAK AYI LİDERİ

Hyundai’nin C-SUV segmentindeki başarılı modeli Tucson, Ocak ayında segment lideri olurken Hyundai, daralan pazara rağmen bu segmentte payını 9 puan artırarak yüzde 20’ye çıkardı. Ayrıca Tucson, bir önceki Ocak ayına göre satışlarını yüzde 26 artırdı.

OCAK AYINDA YÜZDE 20’LİK BİR PAY ELDE ETTİ

Hyundai’nin başta Avrupa olmak üzere birçok pazarda iddiasını artıran modeli Tucson, Türkiye’de de başarısını devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelik dizel versiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Tucson, C-SUV segmentinde Ocak ayında 387 adetle şampiyon oldu ve ayrıca bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdi. Segment şampiyonluğu hedefiyle yıla başlayan Hyundai Tucson, böylelikle Ocak ayında daralan pazara rağmen yüzde 20’lik bir pay elde etti.

TÜRKİYE DE 36 ÜLKE ARASINDA SEKİZİNCİ SIRADA YER ALIYOR

Avrupa binek otomobil pazarı da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 düşüş göstererek, 2019’a yavaş bir başlangıç yaptı. Yeni otomobillere olan talep, AB’nin beş büyük pazarı da dâhil olmak üzere neredeyse tüm ülkelerde düşerken, Hyundai yükseliş trendini devam ettirdi ve bunda en büyük pay Tucson’un oldu. Ocak ayında Avrupa’da 10 binden fazla Tucson satışı gerçekleştirilirken Türkiye de 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

EREN: İDDİAMIZI ŞAMPİYONLUKLA TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ

Van Hyundai Ahsen Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Eren, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hyundai’nin Türkiye’deki yükselişinde kesinlikle SUV modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonra satışlarını iki katına çıkaran Tucson ve Nisan ayında satışa sunacağımız KONA 1.6 litre dizel ile SUV pazarındaki iddiamızı şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Ayrıca gelecekte eklenecek Hibrit ve Elektrikli SUV modellerimizle de zirveye yerleşmek istiyoruz” dedi.

KAMPANYA STOKLARLA SINIRLI

Eren, son olarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Güce hükmeden ve Türkiye şampiyonu aracımız Tucson'a sizde sahip olmak istiyorsanız, sizi de Van'daki adresimiz Hyundai Ahsen otomotive bekleriz. Araçlarımız ve kampanyalarımız, stoklarla sınırlıdır.” ifadelerine yer verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER