banner95

İHD: PAKET HERKESİ ŞÜPHELİ YAPACAKTIR

İHD Van Şubesi, Meclis gündemindeki "İç Güvenlik Paketi"nin yasalaşması halinde herkesin şüpheli haline geleceğine dikkat çekti...

İHD: PAKET HERKESİ ŞÜPHELİ YAPACAKTIR

İHD Van Şubesi, Meclis gündemindeki "İç Güvenlik Paketi"nin yasalaşması halinde herkesin şüpheli haline geleceğine dikkat çekti.

 

İHD Şubesi, Meclis gündeminde olan "İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin dernek binasında basın toplantısı düzenledi. İHD yöneticilerinin yanı sıra MAZLUMDER Van Şube Başkanı Yakup Aslan'ın da katıldığı toplantıda konuşan İHD Şube Başkanı Murat Melet, paketin; insan yaşamını kısıtlayan özgürlükleri ortadan kaldıran tamamen biatçi bir toplum hedeflediğini söyledi. Paketin yasalaşması ile meydana gelecek tehlikelere dikkat çeken Melet, paketle birlikte valilik ve kaymakamlıkların illerin ve ilçelerin hem savcısı hem de yargıcı konumuna geleceğini, polisin keyfi tutumunun daha da artacağını belirtti. "Barış müzakerelerinin olduğu bir dönemde böyle bir paketin getirilmesi savaş hazırlığı mı?" diye soran Melet, insan hakları savunucuları olarak kaygılı olduklarını, paketin yasalaşması halinde herkesin şüpheli haline geleceğine vurgu yaptı. Melet, paketin barış sürecine ve insan haklarına zarar vereceğini, bundan ötürü paketin bir an önce geri çekilmesini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER