banner139

İlhami Çakırtaş: 'Medeniyet Tarihinde Van Turizmin Başkentidir'

Ajans Asya Fuarcılık tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı yoğun ilgi görüyor.

İlhami Çakırtaş: 'Medeniyet Tarihinde Van Turizmin Başkentidir'

Fuarı gezen Çakırtaş Emlak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Çakırtaş , “Fuarlarımızın kalabalık olması, yurt içi ve yurt dışından katılım sağlanması bize gurur veriyor. Van’ın olmazsa olmazı turizmdir. Özellikle İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Irak’tan katılım sağlanması ilimiz için önemlidir. İran’ın dışından da ilimize turist çekmemiz lazım. Ben bu noktada Van Valiliği başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Van’da tatil köylerinin oluşması gerektiğinin altını çizen Çakırtaş, “Van Gölü etrafında Gürcistan’da, Kuveyt’te, Muğla’da olduğu gibi tatil köylerinin yapılması lazım. Bunun yanında özellikle büyük kulüplerin Van’da kamp yapması için spor köylerinin oluşturulması gerekiyor. Nitekim Vanspor FK bu sene Erzurum’da kampa girdi. Neden ilimizde böyle kamp alanları oluşturulmasın? Turizm sektöründe sadece İran ile kalınmaması, Arap ülkelerinden de katılım olması lazım. Bu noktada Van Büyükşehir Belediyesinden isteğimiz, imarın bir an evvel genişletilmesidir. Turizmin Van Gölü etrafında aktif olması için çaba gösterilmesi gerekir. Çünkü hepimizin ortak sevdası Van ve Vanspor’dur” diye konuştu.

Kaynak: gazetevan
 

YORUM EKLE

banner135

banner134