İMO’dan düşük ücret tepkisi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) bünyesindeki Genç İMO üyeleri ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencileri tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasının ardından Kürtçe ve Türkçe bastırılmış deprem ve işçi hakları ile ilgili broşürler vatandaşlara dağıtıldı.

İMO’dan düşük ücret tepkisi

Orhan AŞAN


 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) bünyesindeki Genç İMO üyeleri ve YYÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğrencileri ortak bir açıklama yaparak 1 Mayıs işçi bayramını kutladı. Sanat Sokağı’nda stant açan Van İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Kamuran Turgut ve Genç İMO üyeleri, burada bir basın açıklaması yaptı. Genç İMO yöneticilerinden Ali Haydar Özgökçe, yaptığı açıklamada, Van İnşaat Mühendisleri Odası gençlik örgütlenmesi olan Genç İMO olduklarını ve 150 kişiyle faaliyet verdiklerini belirtti.

ÖZGÖKÇE: EMEK SÖMÜRÜSÜNE KARŞI ALANLADAYIZ

Özgökçe, “Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle buradayız. Düşük ücret, ağır çalışma koşulları, taşeronlaştırmayla emek sömürüsüne karşı, kaynağında işi daha ucuza mal edilip daha fazla kar, daha fazla büyüme, sağlıksız, güvencesiz ve esnek çalışmanın olduğu iş cinayetlerine karşı, sendikasızlaştırma ve kamu emekçilerini güvencesiz bırakma girişimlerine, yoksulluğa, sermayenin hizmetindeki üniversite anlayışına karşı haykırmak ve dayanışmak için buradayız. Oda yönetim kurulumuza da desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız” dedi. Daha sonra Kürtçe ve Türkçe bastırılmış deprem ve işçi hakları ile ilgili broşürler vatandaşlara dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 13:01
YORUM EKLE