banner211

İpekyolu Belediyesi’nden ağaç dikimi

Van’ın İpekyolu Belediyesi, daha yeşil bir çevre için kent merkezindeki kaldırımlara ağaç dikimi yapıyor.

İpekyolu Belediyesi’nden ağaç dikimi

Belediyeye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğünce kaldırımlara Van’ın iklim koşullarına ve kaldırım ağaçlandırmasına uygun formda büyüyen ağaçların dikimi yapılıyor. Ekipler tarafından ilçe merkezindeki kaldırımlara top akasya, süs eriği türlerinde ağaçların dikimi sürüyor. Çalışmalar kapsamında şu ana kadar Ali Paşa ve Vali Mithat Bey mahalleleriyle ile Koçibey Caddesi’ndeki kaldırımlarda 200’ü aşkın ağaç toprakla buluşturuldu.

Yine program dahilinde Eski Cezaevi Yolu, Numune Sokak, Artos İş Merkezi civarı, Eski Müze Sokak, Urartu Oteli civarı ile Ordu Caddesi Çohaz Petrol yanı, Bostaniçi Meydan Yolu ve Hafiziye Mahallesi Serdar Sokak’ta ağaç dikimi yapılacağı belirtildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu hizmet şart
Bu hizmet şart - 6 ay Önce

ESKİ CEZAEVİ CADDESİ - OĞUZ SOKAK - ALTAYLI CADDESİ BİRBİRİNİN DEVAMI OLANI ÜÇ
GENİŞ YOLDUR. BU YOLLAR GENİŞLETİLİP ASFALANIP, KALDIRIM VE IŞIKLANDIRMASI YAPILIP PRESTİJ CADDE OLARAK NEDEN AÇILMIYOR. GÖLBAŞI VE SUVAROĞLU CADDELERİ KADAR MÜSAİT BİR YOL.

vanlı
vanlı - 6 ay Önce

Size zahmet ektiğiniz ağaçlara özellikle temmuz ve ağustos aylarında bakın. sulamasını yapın. yoksa hepsi kuruyor.

İlhami Özşenoglu
İlhami Özşenoglu - 6 ay Önce

Öncelikle mevcut ağaçların korunması gerekir, oysa mevcut ağaçlar sulanmadigi için kurudu veya kurmak üzere, örneğin Gölbaşı Caddesi. Çok yazık.

Mehmet Emin İŞKOL
Mehmet Emin İŞKOL - 6 ay Önce

Ağaçlandırma çalışmanız iyi ama sonraki süreci takip etseniz çok iyi olur özelikle temmuz ağustos ayları ağaçlar çok susuz kalıyor. Vali mithat bey mahallesi kışla yollu da ağaçlar kurumak üzere

banner201